Amig az ember nem látja ezt a helyet, azt hiheti, hogy ilyen nincs is. Egy tökéletes vulkáni sziget, egy tökéletes vulkánnal, mintha a tankönyvi illusztráció lenne. Pedig létezik ez a mesebeli hely Aogashima a neve.
Amig az ember nem látja ezt a helyet, azt hiheti, hogy ilyen nincs is. Egy tökéletes vulkáni sziget, egy tökéletes vulkánnal, mintha a tankönyvi illusztráció lenne. Pedig létezik ez a mesebeli hely Aogashima a neve.
Mi magyarok már akkor is nyavalyogni kezdünk, amikor leesik tíz centi hó. De a világnak vannak olyan lakott tájai, ahol egy télen akár húsz méter hó is leeshet.
Senki sem tudja, hogy alakultak ki a Fülöp-szigetek legrejtélyesebb képződményei.
Ez nem photoshop, a természet bűvészkedett.
Ez a delfinalakú korallzátony sziget az indonéziai Flores-sziget északi oldalánál fekszik.
Vietnám egyik legszebb tája egy különleges természeti jelenség, a Ha Long öböl. Ez egy körülbelül 1500 négyzetkilométeres terület a Vietnami-öböl északi részén. Ez a Balaton felületének két és félszerese.
Ha valaki igazán csak a békére, a nyugalomra, és a tengerre vágyik, csak az menjen erre a helyre. Feltéve ha sok pénze van.
Ez a kókusz-sziget nem azonos a lakatlan Kókusz-szigettel (spanyolul Isla del Coco, angolul Cocos Island), amely 500 km-re Costa Rica partvidékétől a Csendes-óceánban fekszik. De nem is az Ausztráliához tartozó Kókusz (Keeling)-szigetek, amely két atollt és 27 korall-szigetet foglalnak magukba, amely az Indiai-óceánban, Ausztrália és Srí Lanka között félúton találhatóak.
Kinek támad olyan elvetemült ötlete, hogy egy szigetet építsen egy jacht fedélzetére?
Nem kell már a szupergazdag jachttulajdonosnak elhajókáznia a trópusi szigetre, ha mindez már a hajó fedélzetén megvan. Ízlés kérdése, hogy zseniális, vagy agyament ötlet.
Mózes csak egyszer tudta kettéválasztani a tengert. Koreában ez évente kétszer megtörténik.
Ha egyetlen méterrel emelkedik a világtengerek szintje, százmilliók élete kerülhet veszélybe.
A cserekereskedelem után, és a valódi pénz előtt hihetetlen dolgokat használtunk pénz helyett. Ma már nevetségesnek tűnik, hogy egy adott kultúra milyen dolgokat fogadott el fizetőeszközként. Ezeket nevezzük Természeti pénzeknek.