Naivan azt hisszük a múlt már megtörtént, az már állandó és megváltozhatatlan. De egy apró változás a teljes képet képes lenne átrajzolni. Mert a múlt nap mint nap változik.
Naivan azt hisszük a múlt már megtörtént, az már állandó és megváltozhatatlan. De egy apró változás a teljes képet képes lenne átrajzolni. Mert a múlt nap mint nap változik.
Néha úgy tűnik, az agy valamelyik kiugró teljesítményért valamilyen más képességet kell feláldozni. Idegbeteg zsenik és csodás autisták teszik rejtélyessé az agy működését.
Peking folyót épít magának hogy vízhez jusson. A Rába vízhozamú csatorna fele olyan hosszú lesz, mint a Duna, és keresztbe folyik az országon. 205 folyón keresztül.
A mérnökök eget-földet megmozgattak azért, hogy eljuttassák oda a vizet, ahol szükség van rá. Ha kell, folyókat építünk a föld alá. Az ókori mérnökök már 5000 évvel ezelőtt megtették Arábiában. A máig működő titkos rendszer neve Faladzs.
Az első atombombák felrobbanása óta, bár azt hisszük, békében élünk, valójában a nukleáris háború réme lebeg felettünk. A végítélet órája ugyan nem ketyeg, de mutatja az időt.
Egy környezetbarát lámpát építettek, amely nem igényel sem áramot, sem napfényt, sem más külső energiaforrást.
Több mint húsz évvel ezelőtt csodálhattuk meg a digitális tükröt Arnold Schwarzenegger Emlékmás című filmjében. Mára ez valósággá válik.
Milyen jól mutatott a filmvásznon, ahogy Arnold borotválkozás közben a tükör sarkában nézte a reggeli híradót, majd az időjárás jelentést. Az ötlet a fejlesztőket sem hagyta nyugodni, és a technológia mára utolérte az ötletet. Lapos képernyők, multitouch kezelőfelület, jó alkalmazások teszik használhatóvá, sőt szórakoztatóvá a terméket. Néhány már működő megvalósításról írtam a Netidők rádióműsor blogjában.
Produkál a történelem furcsa rekordokat. Vannak országok, amelyek évszázadokon keresztül gyűlölik egymást, vannak, akik testvéri szeretetben élnek. És vannak háborús felek, akik véletlenül nem békülnek ki. De sohasem késő.
A tunguz-rejtély maga a tökéletes bűntény: belülről bezárt szoba, egy hulla, de nincs fegyver, tettes, és indíték.
"Felvillant egy hatalmas fény. Olyan nagy hőség támadt, hogy fel kellett állnom, nem tudtam helyben maradni. Az ingem majdnem leégett a hátamról. Egy óriási tűzgolyó takarta el az eget..."
New Jersey államban, annak Trenton szövetségi börtönének siralomházában hetvennégy évvel ezelőtt, 1936. április 3-án villamosszéken kivégezték Bruno Richard Hauptmannt, akit a világhírű óceánrepülő, Charles Lindbergh kisfiának elrablásában és meggyilkolásában talált bűnösnek az esküdtszék. De valóban bűnös volt?