Kevés olyan bizarr hely létezik a Földön, mint a Babák szigete. Az elhagyott helyen rémisztő, iszonyatos állapotban lévő babák lógnak a fákon bokrokon, kertéseken, és minden elképzelhető helyen. Mosolygó, piszkos, sérült, gyakran kéz vagy láb nélküli, félelmetes babák. A hely története nem kevésbé ijesztő.
Rémisztő helyek: Babák szigete
Ushuaia, a világ legdélebbi városa
Ennél délebbre már csak néhány halász és kutató él.
Az eltűnő város titka
Mintha a Bermuda-háromszögben járnánk: a fehér város feltűnik, majd ismét nyoma vész.
Egy igazi kupolaváros
Úgy döntöttek, kupolát húznak fel a város fölé.
Autó nélküli város
Hogy egy nagyvárosból eltűnjenek az autók, az egy igen grandiózus elképzelés. Ezer feltétele van, és nem jó ötlet azzal kezdeni, hogy égig emeljük a parkolási díjakat.
Müködhet egy kupolaváros?
A kupolaváros alapjában véve egy érdekes ötlet, mert legegyszerűbben így lehet elzárni valamit a környezetétől. De mennyire praktikus és kivitelezhető egy ilyen struktúra?
Tíz éve elhagyott város
10 évvel ezelőtt 2011. március 11-én erős földrengés és szökőár sújtotta a japán Fukusima prefektúrát. Az atomerőműben Csernobil óta a legnagyobb nukleáris baleset történt, több tucat kilométeres körzetből evakuálták a lakosságot. A terület azóta is elhagyott, lezárt, és tilos a belépés. Egy fotósnak, Janine Pedletonnak sikerült engedélyt szerezni, hogy fényképeket készíthessen a városban.
1. Az iskola csak néhány száz méterre áll a tengerparttól. A sportcsarnok padlója az egy évtized alatt összeomlott.
Lesznek kupolavárosok a Holdon?
Egyre biztosabb, hogy 4-5 éven belül az emberiség újra a Holdra lép. De az űrhajósoknak először be kell érniük apró lakókapszulákkal. Annak ellenére, hogy évtizedek óta olyan településeket álmodunk a légkör nélküli vagy éppen mérgező légkörű bolygókra, amelyeket egy kupola védelmez a környezettől. Gyönyörű és izgalmas elképzelés, de sajnos a számok rávilágítanak arra, miért is megvalósíthatatlan.
Zöldülő tornyok
Akár az ég felé törve is lehet zöldíteni a városokat. Csak akarat kell hozzá.
Európa szépséges helyei egykor és most
Kurt Hielscher fotós a második világháború előtt bejárta Európát, és megörökítette a kontinens látnivalóit. Casper Molenaar véletlenül bukkant rá egy amszterdami antikváriumban Hielscher fotóalbumára, és elhatározta, újra lefényképezi a megörökített helyeket.
Az első évszám Hielscher fotózásának az évszáma, a második Molenaar expozíciójának ideje.
1. Városkapu, Trogir, Horvátország 1926 - 2019