Előre-hátra, balra-jobbra, fel-le. Ezek alkotják a mozgásterünket. De lehet, hogy a világunk jóval nagyobb, mint amit látunk, lehet, hogy számtalan új irányba ágazik el? A tudomány legnagyobb elméi foglalkoznak a kérdéssel: talán háromnál több dimenzió létezik?
Manipulált emlékek
Emlékeinkkel nagyon felemás a viszonyunk. Egy részüket szeretnénk elfelejteni, míg másik részüket mindörökre élesen bevésni. Felejtünk, és újra eszünkbe jutnak dolgok. Ez csak véletlenszerű, de akár kívülről is lehet manipulálni.
Rejtőzködő baglyok
Lenyűgöző, hogy az álca részleteiben is mennyire tökéletes. Ebben a képsorozatban nem lesz kihívás a madarak megtalálása. Viszont most közelről megcsodálhatjuk, a rejtőzködés technikáját.
Fakunyhó az erdő felett
Az Egyesült Államokban, Washington államban különös kunyhókat lehet találni az erdők mélyén.
Csodálatos kilátású pontokon állnak, ahonnan kilométerekre ellátni. Ezek a kunyhók az 1910-es nagy tűzvész után váltak általánossá. A kunyhókat az erdők védelmére használták, innen keresték az erdőtüzeket. A technológia mára szükségtelenné tette őket, de akik kedvelik az egyszerű erdei körülményeket, minden különösebb komfort nélkül, azok most újra felfedezik ezeket.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel 100.000 főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
(via)
Semmi vagy valami
Évszázadokig a semmi csak filozófiai kérés volt, majd később megismerkedtünk az ürességgel. Végül kiderült, az üres sem üres. Létezhet egyáltalán a semmi, vagy a semmi is valami?
Globális éhség
A világ élelmiszer ellátása veszélyesen ingatag alapokon áll. Ha felborul a rendszer, az milliárdok életére lehet hatással.
Atomot az űrbe
Űrben lebegő titkos atomsiló, műholdnak álcázott atombombák, űrbéli atomrobbantások. Az ember őrültségének kvintesszenciája az atomfegyver. Nem elégedtünk meg vele itt, a Földön, az űrbe is fel akartuk vinni.
Barlangban élő falu
Az egész falu házakkal, kertekkel, istállókkal, egyetlen hatalmas, természetes barlangban van. Ez Kína, és talán a világ egyetlen így lakott barlangja.
Az őskori kihalás oka az ember
Az ember játszotta a döntő szerepet a tízezer évvel ezelőtti kihalásában.
Azt hiszed, a szelfi modern dolog?
Amióta van fényképezőgép, van önportré, vagyis szelfi is. A sztárok szívesen fotózták magukat. Három tucat híres szelfi.
Stanley Kubrick lányával, a Ragyogás című film forgatásán. Úgy tűnik Jack Nicholson azt hitte, őt fotózzák, 1979
Rowan Atkinson, 1987