Ha szabadon kalandozhatnánk a naprendszerben, fantasztikus helyekre juthatnánk el, ahol elképzelhetetlen csodákat láthatnánk. Az Ion találjuk a legmelegebb helyeket, a legmagasabb vulkánt, lávafolyókat, égig érő csodákat.
Ha szabadon kalandozhatnánk a naprendszerben, fantasztikus helyekre juthatnánk el, ahol elképzelhetetlen csodákat láthatnánk. Az Ion találjuk a legmelegebb helyeket, a legmagasabb vulkánt, lávafolyókat, égig érő csodákat.
Evolúciós szempontból az álom értelmetlen, sőt inkább veszélyesnek is tűnik. Az újabb elméletek azonban magyarázatot adnak rá. Mindennek oka a sokkal fejlettebb agy.
Ha szabadon kalandozhatnánk a naprendszerben, fantasztikus helyekre juthatnánk el, ahol elképzelhetetlen csodákat láthatnánk. Keressük fel a leghidegebb helyet, ahol jégvulkánokat, a legmagasabb gejzíreket, derékszögben szálló füstöt találunk.
Furcsa egy faj az ember! Mit látnak az emberek akkor, amikor valamit látnak, látni vélnek, vagy belelátni akarnak? Gyakran a neveltetése, tudása, képzelete, hite, és a közeg, a amelyben él, az dönti el, mit lát.
Emlékszünk Rocketeerre? Vagy Arnold Schwarzeneggerre a Hull a pelyhes című filmben? Hátizsák-rakétával száguldoztak, mint egy élő rakéta, hősiesen küzdve a gonosz ellen. Csizmarakéta a Star Trek V. mozifilmben, és repülő rendőrök a Különvéleményben. Mind egyről szól: Repülni mint a madár. Vagy csaknem úgy.
Bár a pénzkibocsátás mindig is állami monopólium volt, az állam időnként lehetőséget adott arra, hogy magánpénzek is forgalomba kerüljenek.
A cserekereskedelem után, és a valódi pénz előtt hihetetlen dolgokat használtunk pénz helyett. Ma már nevetségesnek tűnik, hogy egy adott kultúra milyen dolgokat fogadott el fizetőeszközként. Ezeket nevezzük Természeti pénzeknek.
Naivan azt hisszük a múlt már megtörtént, az már állandó és megváltozhatatlan. De egy apró változás a teljes képet képes lenne átrajzolni. Mert a múlt nap mint nap változik.
Néha úgy tűnik, az agy valamelyik kiugró teljesítményért valamilyen más képességet kell feláldozni. Idegbeteg zsenik és csodás autisták teszik rejtélyessé az agy működését.
Peking folyót épít magának hogy vízhez jusson. A Rába vízhozamú csatorna fele olyan hosszú lesz, mint a Duna, és keresztbe folyik az országon. 205 folyón keresztül.