Évszázadokig a semmi csak filozófiai kérés volt, majd később megismerkedtünk az ürességgel. Végül kiderült, az üres sem üres. Létezhet egyáltalán a semmi, vagy a semmi is valami?
Atomot az űrbe
Űrben lebegő titkos atomsiló, műholdnak álcázott atombombák, űrbéli atomrobbantások. Az ember őrültségének kvintesszenciája az atomfegyver. Nem elégedtünk meg vele itt, a Földön, az űrbe is fel akartuk vinni.
Muszlim az űrben
Az űrkutatás nehéz mesterség, nagyon gyakran állítja komoly kihívások elé a kutatókat és az űrhajósokat. Mégis talán a legfurcsább problémával 2007-ben szembesültek, a megoldást sem a megszokott helyről érkezett.
Naperőmű az űrben
Egy naperőműnek sokkal jobb helye lenne az űrben. Nem foglalja a helyet, nem befolyásolná az energia termelését sem az időjárás, sem a napszak, tökéletes ingyen energia. De megvalósítható?
A világ végén élni olyan, mint az űrben
Bár jelenleg huzamosabban az űrben tartózkodni csak a Nemzetközi Űrállomáson lehet, de ez hamarosan változhat. A hosszan tartó bezártságra a Földön, hasonló körülmények között is fel lehet készülni. Az Antarktiszon.
Ausztrál tűzvész a világűrből
Az Ausztráliát sújtó természeti katasztrófa olyan méreteket öltött, hogy az űrből is jól megfigyelhető. Az infravörös tartományban működő műszereken jól látszanak a tűzgócok. A hagyományos műholdas fotókon megfigyelhető a vastag füst, amit már a Csendes-óceán túlsó partján, a 7000 kilométerre lévő Chilében is kimutattak. A Nemzetközi Űrállomáson tartózkodó űrhajósok is folyamatosan figyelik az eseményeket. A tudósok becslése szerint a tűz miatt annyi szén-dioxid került a levegőbe, amennyivel a kontinensnyi ország fél év alatt terheli a környezetét.
A semmi is valami?
Évszázadokig a semmi csak filozófiai kérés volt, majd később megismerkedtünk az ürességgel. Végül kiderült, az üres sem üres. Létezhet egyáltalán a semmi, vagy a semmi is valami?
Klímaváltozás GIF-ekben elbeszélve
A Föld felmelegedése sokkal látványosabb a világűrből, évtizedes távlatokban nézve.
Urmia-tó kiszáradása 1984-2012
320 kilométer magasból
A törékeny és védtelen bolygónk a Nemzetközi Űrállomás fedélzetéről.
Világűr a kezedben
A japán művész, Satoshi Tomizu egészen különleges üvegtárgyakat készít: mintha a világűrt és a bolygókat vehetnéd a kezedbe.