A kupolaváros alapjában véve egy érdekes ötlet, mert legegyszerűbben így lehet elzárni valamit a környezetétől. De mennyire praktikus és kivitelezhető egy ilyen struktúra?
A világ legjobb természetfotói
A World Nature Photography Awards fotóverseny 30 győztes fotója.
Az első pusztító globális felmelegedés
Nem az ember az első, ami az egész bolygóra kiható felmelegedést okozott.
Hétköznapi tárgyakból épületek
Felipe de Castro, a 33 éves Rio de Janeiroban élő építész, várostervező, és művészet rajongó néhány olyan épületet álmodott meg, amelyhez az ihletet egyszerű hétköznapi tárgyak adták.
Tíz éve elhagyott város
10 évvel ezelőtt 2011. március 11-én erős földrengés és szökőár sújtotta a japán Fukusima prefektúrát. Az atomerőműben Csernobil óta a legnagyobb nukleáris baleset történt, több tucat kilométeres körzetből evakuálták a lakosságot. A terület azóta is elhagyott, lezárt, és tilos a belépés. Egy fotósnak, Janine Pedletonnak sikerült engedélyt szerezni, hogy fényképeket készíthessen a városban.
Sztárok, akik morális iránytűként szolgálnak
Manapság ha valakit hírességnek nevezünk, ennek van egy enyhe pejoratív jelentése is. Ez nem véletlen, hiszen számtalan példát hozhatunk fel a sztároknál gyakori rossz tulajdonságként: kivagyiság, önzés, esztelen pazarlás, stb. De vannak szép számmal olyanok is, akik hírnevüket nemes célok érdekében használják fel, és erre saját vagyonukból, idejükből is áldoznak. 15 híres ember, aki morális iránytűként szolgálhat társadalmunknak.
Cosplay nagyi
Az unalmas nyugdíjévek helyett igazi Cosplay királynő vált a nagyiból.
Így változott az Ovális iroda
Az ovális iroda nem csak az amerikai elnök dolgozószobája, hanem egyúttal nemzeti jelkép, egyfajta demonstráció az országról, az elnökről, a hatalomról. Az új elnök beiktatása alkalmából az AHS.com bemutatta az elmúlt 100 év irodáinak 3D modelljeit. A rendelerést a NeoMam Studios készítette. Így változott a megjelenése az utolsó 20 elnök alatt.
Az iroda dizájnja a 20. század első felében, a második világháború végéig gyakorlatilag nem változott. Néhány alapvető bútor, mint például az elnök asztala állandó, egyrészt hagyományként, másrészt történelmi értéke miatt. A színvilágot a katonás zöld árnyalatai uralták.
1945-ben Truman elnök volt az első, aki ezen változtatott. A színvilágot a kék irányába tolta el, és megjelent a szőnyegen az elnöki pecsét.
Kennedy elnök óta változik az iroda az elnökkel együtt. Nem tudni, hogy ez mennyire az aktuális elnök, a first lady vagy a dizájnerek ízlése.
Kennedyvel színesebb lett az iroda, eltűnt a militarista jelleg. Fontos változás, hogy megjelent a két kanapé a kis asztallal, amely barátságosabbá és kevésbé hivatalossá változtatta az irodát. Így sokkal könnyebb és kényelmesebb rövid megbeszéléseket tartani. Ez azóta is az iroda része maradt.
Az utolsó komolyabb változás Nixon nevéhez köthető. Az elnöki pecsét eddig csak szövött mintaként jelent meg, ő tette hangsúlyossá azzal, hogy színében is kiemelkedik a szőnyegből. Bár Ford és Carter alatt eltűnt, azóta folyamatosan az iroda meghatározó eleme.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz több mint hetvenezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Atombomba-haver
Ne rettegj az atomháborútól, barátkozz meg vele! Ez nem vicc: az amerikai kormány több mint fél évszázada komoly erőfeszítéseket tett ezért. A történet egyszerre tragikus és komikus.
Környezetszennyező repülés
Egy emberre számolva messze a repülés károsítja legjobban a környezetet. A kutatók által kidolgozott szén-lábnyom kalkulátorok megdöbbentő számokat hoznak ki a különböző utazási formákról.