Csaknem 15 éve fojtogatja a milliós nagyváros lakosságát.
A katasztrófa részben a Titanic elsüllyedésének következménye.
Egy kártevő a bolygó összes citrusfáját kiirthatja, jelenleg vesztésre állunk ellene. Ha nem találunk megoldást, elbúcsúzhatunk a narancslétől.
Ezt láthatták az Európából jövő első modern felfedezők. Sehol egy turista, érintetlen romok még a homokba temetve. Egyiptom eltemetett múltja, amivel még ők sem voltak igazán tisztában. Lenyűgöző időutazás turisták, árusok és koldusok nélkül.
Szuperman, Pókember, láthatatlan ember, és a többiek. Szuperhősök, akik példaképek, akikké szeretnénk válni. De az SF világán túl, valóban léteznek emberek, akik szuperképességekkel rendelkeznek.
Az Anavilhanas Nemzeti Park a Föld egyik legnagyobb édesvízi szigetvilága. A Rio Negro folyóban található, mintegy 70 kilométerre a brazil Manaustól. Az esős évszakban itt a folyó 30 kilométer szélessé duzzad.
Amikor a víz emelkedik, mintegy négyszáz hosszúkás sziget és csatorna jön létre. A szigeteket az elárasztott esőerdő magasabb részei alkotják, ahova a magas vízállás esetén az állatok is menekülnek.
A szigetcsoport abból az üledékből képződött, amit a folyó a Guyana-hegységből hordott le. A szigetcsoport a folyó mentén 90 kilométer hosszan terül el, A területhez tartozik a 100 000 hektárnyi sziget és csatornavilág, valamint 260 000 hektár folyóparti erdő.
A Rio Negro (portugálul: Rio Negro, spanyolul: Río Negro) egy folyó Dél-Amerikában, Kolumbia, Venezuela, valamint Brazília országok területén. Portugál és spanyol nevének jelentése: fekete folyó. Az Amazonas legnagyobb bal oldali mellékfolyója. A folyó hosszúsága körülbelül 2250 kilométer. Vízgyűjtő területe mintegy 691 000 km2.
A Rio Negro forráságai az Imeri-hegységben erednek. A folyó Amazonas államban, Brazília területén található Manaus városánál torkollik az Amazonas folyóba. A Rio Negro vize a sok kilúgozott humusz és tőzeg következtében általában sötét színű.
Az Anavilhanas szigetvilág 1997 óta az UNESCO védelme alatt áll.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel 100.000 főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
(via)
Holland tudósok a nagy pestisjárványt okolják a kis jégkorszakért. Legalábbis közvetve.
Jelentéktelennek látszik, pedig ez az egyik legöregebb ismert híd.
Az egyik legrégebbi, még mindig használatban lévő íves híd az Arkadiko-híd vagy Kazarma-híd, amely a görögországi Peloponnészoszi-félszigeten, a Tiryns és Epidauros közötti modern közút közelében található. A feltételezések szerint a görög bronzkorban, vagyis i. e. 1300 körül épült, így az egyik legrégebbi, ma is létező és használatban lévő híd.
A boltíves hidat küklopszi falazással építették, mészkősziklákból, kisebb kövekből és apró cserépdarabokból, amelyeket szorosan, habarcs nélkül illesztettek egymáshoz.
A híd 22 méter hosszú, 5,6 méter széles és 4 méter magas. A híd alján egy kis, körülbelül egy méter széles vízáteresz maradt. Az útpálya szélessége a tetején körülbelül 2,5 méter, így egy modern autó kényelmesen átfér rajta, bár a hídhoz vezető hajdani utat ma már növényzet borítja. A híd stílusa és sajátos építési módja miatt a régészek úgy vélik, hogy eredetileg lovas szekerek számára készült.
Az Arkadiko-híd egyike a négy ismert mükénéi korabeli korabeli ívhídnak Arkadiko közelében. Mind hasonló kialakítású és korú, és ugyanahhoz a két város közötti bronzkori országúthoz tartoznak.Az egyik a Petrogephyri-híd, amely az Arkadiko hídtól 1 km-re nyugatra, ugyanazon a patakon ível át. Mérete és megjelenése hasonló, a szerkezet nagyobb fesztávolságú és valamivel magasabb boltozattal rendelkezik. Ezt a híd is még mindig használatban van.
Egy ötödik, jól megőrzött mükénéi híd valamivel távolabb, az észak-argolisi Lykotroupinál található, ez egy másik fontos mükénéi főút része volt. Méretei hasonlóak az Arkadiko-hídhoz: Alul 5,20 méter széles, felül 2,40 méter széles, és a koronázott ívek fesztávolsága alig több mint egy méter. Az út mellett még mindig megtalálható a gyorsan haladó szekerek irányítására szolgáló szegély.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel 100.000 főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.