Szobabicikli, amely szimulálni tudja az összes Tour De France futamot.
Sokan vannak, akik csak ledobják a kulcsukat, és utána hosszú ideig keresgélik. A fütyülős kulcstartó úgy tűnt jó megoldás, de kiderült, folyamatos csipog, ahányszor egy normál "A" hangot érzékel. De itt a XXI. századi megoldás okos telefonra szabva.
Íme, a Cobra Tag. Csatold hozzá bármihez, amit nem akarsz keresgélni: kulcscsomó, kistáska távirányító. Az apró készülék egy ingyenes alkalmazás segítségével kommunikál az okos telefonoddal. Ehhez bluetooth kapcsolatot használ. három okos funkciója van.
A számunkra olyan természetes és hétköznapi mozgások, mint a járás, ugrálás, lépcsőzés, sőt önmagában véve már az állás is elképesztően bonyolult folyamat a valóságban. Az agynak az érzékszerveknek, valamint csontok, izmok, és inak tucatjainak tökéletes együttműködése szükséges, amely rendkívül gyorsan és különlegesen finoman történik. Ezért tanuljuk meg olyan nehezen. Ahogy a kerékpározást is.
Imádom a panoráma-fotókat, különösen a gömbpanoráma nyűgöz le. Úgy nézhetek körbe, mintha ott állnék a fotós helyén. Pár napja be is mutattam itt egy remek gömbpanoráma oldalt a Machu Picchuról. Régóta szeretnék én is ilyen képeket készíteni. Az elv egyszerű: Minden irányban egymást átfedő képeket kell készíteni. Ezt egy szoftver összerakja egyetlen gömbfelületté.
Egy élelmes német diák azonban egy elképesztően egyszerű és zseniális szerlezetet készített. Egy polisztirolhabból készült gömbe 36 darab, két megapixeles, telefonokból ismert mini fényképezőgépet épített. Az exponálással a szintén a telefonokból ismert gyorsulásmérőt „bizta meg.
Az ötlet egyszerű: feldobjuk a labdát, és amikor a legmagasabb pontra ér (vagyis a gyorsulás 0), egyszerre exponál mind a 36 gép. A fotót csak le kell tölteni, és a szoftver összeállítja a képet.
Ezzel a géppel elképesztően egyszerű a gömbpanoráma fotó készítése. Ráadásul olyan helyeken is exponálhatunk, ahol erre korábban nem is gondolhattunk.
A gép ötlete annyira sikeres, hogy az erről szóló videót már 1 850 000 nézték meg a YouTube-on.
Csatlakozz a több mint háromezres közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott találsz meg, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Ahogy még nem láttad a Machu Picchut
Így kergesd őrületbe kollégádat
A digitális HD technológia új dimenziót teremtett a régi, megszokott játékok számára.
A Digital Obscura cég egy kicsit feljavította a hagyományos pool játékot. Ehhez mindössze néhány HD kamera, egy HD projektor, és egy grafikus komputer kell.
A játék során a kamera észleli a golyók helyzetét és mozgását, és ennek megfelelően a projektor különböző effekteket vetít felülről a golyók köré. A grafika tökéletes, a komputer valós időben, 60 kép/másodperc sebességgel frissíti a képet. A játék kétségkívül látványos és szórakoztató, de nem olcsó. Egy ilyen asztal 200 000 dollárba kerül. Videó a tovább után.
Válaszd ki a kedvenc tájadat a Google segítségével, és mi ékszert készítünk belőle. Egy internetes vállalkozás ugyanis ezt vállalja.
Millió egy trükk létezik arra, hogyan lehet az undok kollégát, a szemét főnököt, vagy csak simán a havert átverni egy számítógéppel. De kevés olyan elegánsan egyszerű, mégis hatásos módszer létezik, mint ez a kis USB kütyü.
A hír olvasása után kételkedve kutakodni kezdtem, de valóban létezik. Szembe kell néznem a ténnyel, pontosabban ezt akarják belénk súlykolni, hogy az utazó üzletasszonyok útipoggyászának nélkülözhetetlen, sőt, talán legfontosabb kelléke a vibrátor. Az üzletemberek rendeljenek nyugodtan luxusprostikat, a hölgyek finom eleganciával segítsenek magukon.
Ha ez látná da Vinci, megnyalná mind a tíz ujját.
Aki olvasta a da Vinci-kódot, valószínűleg emlékszik a Cryptexre. A cryptex szót Dan Brown alkotta, a regényében szereplő titkos és rejtélyes üzenetet tartalmazó, nehezen felnyitható szerkezetet jelölte vele. Dan Brown a könyvében azt állítja, hogy Leonardo da Vinci tervezte a cryptexet, azonban erre semmilyen bizonyítékkal nem szolgál, az illusztrált kiadásban sem mutatja be az eredetit. Mára a könyv sikerére való tekintettel elkezdték gyártani és kereskedelmi forgalomba is került.
A cryptex egy kombinációs zárral ellátott henger alakú szerkezet. A külsején több, egymáshoz képest elforgatható tárcsa található, amelyeken jelen esetben számok találhatók. A jelszónak megfelelő sorrendbe forgatva a tárcsákat, a szerkezet kinyílik.
A Képen látható Cryptexet egy „Tarator” becenevű orosz srác készítette/készíttette. A terveket AutoCAD program segítségével készítette el, majd a kész tervekkel ment el egy fémműveshez, aki kézzel készítette el az alkatrészeket.
A Cryptex sárgarézből, acélból, és természetesen egy USB drive-ból készült, valóban működik, a kódot öt numerikus kerékkel lehet beállítani. Egyedi darab, nem megvásárolható.
Csatlakozz hozzánk a Facebookon, mert van, amit csak ott találsz meg. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Se nem roller, se nem bicikli, se nem görkorcsolya, se nem monocikli. De legalább nem kell tekerni. Ez a SoloWheel. Kérek egyet a karácsonyfa alá.