Űrben lebegő titkos atomsiló, műholdnak álcázott atombombák, űrbéli atomrobbantások. Az ember őrültségének kvintesszenciája az atomfegyver. Nem elégedtünk meg vele itt, a Földön, az űrbe is fel akartuk vinni.
Atombomba-haver
Ne rettegj az atomháborútól, barátkozz meg vele! Ez nem vicc: az amerikai kormány több mint fél évszázada komoly erőfeszítéseket tett ezért. A történet egyszerre tragikus és komikus.
Nukleáris tesztek a világon
1945. július 16-án az Új-Mexikói sivatagban felrobbant az első atombomba, és ezzel örökre megváltoztatta a történelmünket. A világ egy pillanat alatt belépett a nukleáris korszakba. Az első teszt óta eltelt 74 év alatt a világon több mint kétezer nukleáris robbanás történt, amelyeket nyolc ország hajtott végre. Nem könnyű megérteni a robbanások globális léptékét és hatásait. A jobb érthetőség érdekében Peter Atwood elkészítette egy sorozat térképet, amelyekben minden egyes robbanás látható egy, a 3D-s tájat megvilágító fénypontként, Mindegyik szín egy-egy különböző országot képvisel.
Pusztuló nukleáris világítótorony
Elhagyott, lepusztult, szétlopott atom-világítótornyok végig az Északi-tenger partján.
2053 atomrobbanás
2 atombomba és 2051 kísérlet: összesen 2053 nukleáris robbanást hajtottak végre 1945 és 1998 között. Elképesztő szám, az emberiség ostobaságának legnagyobb bizonyítéka. Isao Hashimoto grafikusművész különleges emlékművet állított a tragikus eseménysorozatnak: egy videofilmben megemlékezik az összes robbanásról.
Gyorsítva végignézhetjük ötven év minden egyes kísérletét. Minden egyes robbanást egy villanás és egy pittyenés jelez. A villanás mérete arányos a robbanás nagyságával. Ahogy végigszáguldunk a történelmen láthatjuk, ahogy újabb és újabb atomhatalmak jelennek meg: villanások, pittyenések, miközben az országok mellett pörög a számláló.
A felgyorsított, ötperces változat:
Hit és epilepszia
Néhány tudós megpróbált biológiai magyarázatot keresni a vallásos élmény létrejöttére. És lehet, hogy talált.
Fantasztikus alternatívák
Létezik több, különféle elképzelés, milyen módon lehetne energiához jutni. Realistább és fantasztikusabb is van közöttük. De hogy melyik lesz megvalósítható?