Temető helyett nyugvóerdő
Németországban már van nyugvóerdő, amelynek 160 hektáros parcellája nélkülözi a kerítéseket, sírköveket, fejfákat, ravatalozókat, kápolnákat. A nyugalom az elhunytnak itt csaknem örökre szól, ráadásul a környezetvédelem maximális betartásával.
Csodálatos pénzfák
Angliában, az erdőkben sétálva pénzfákra bukkanhatunk. Ezek jellemzően régi, kivágott vagy kidőlt fatörzsek, amelyek tüskések az érméktől. Ezer és tízerzerszámra állnak ki a fából a megzöldült, megfeketedett, elgörbült, kicsorbult érmék. A fák körül mindig találhatunk köveket is, amelyekkel a járókelők beverhetik a fatörzsbe saját érméiket.
Amikor még volt február 30.
Február 30. a mai naptárakban nem létező nap. A Gergely-naptárban és a korábbi julián naptárban a február valójában 28 napos, szökőév esetében pedig 29 napos hónap. Ugyanakkor a történelem során a Szovjetunióban kétszer, Svédországban pedig egy alkalommal előfordult, hogy jegyeztek február 30-át. Tizenkét alkalommal a Római Birodalomban is 30 napos volt a február, azonban maga a "február 30." megnevezés jóval későbbről származik.
Citromfesztivál a Riviérán
Idén 79. alkalommal rendezik meg a híres Citromfesztivált a Francia Riviérán, Menton városában.
Halvadászat a levegőben
Meglepő, hogy a véletlen milyen sportok kialakulását hozza el. Preoriában, a Mississippi folyón például a halakra nem horgászok, hanem vadászok mennek. A levegőben, bunkósbottal, dárdával, nyíllal.
Krétarajz-csodák
Sok olyan művészt találhatunk a nagyvárosok sétáló utcáiban, akik néhány krétával az aszfalton nagyobb varázslatra képesek, mint más művészek olajfestékkel a vásznon. Néhány különleges alkotás.
Brazil börtön belülről
Mielőtt dél-amerikai utazásod alatt engedsz a csábításnak, hogy csak ezt a kis csomagot kell elhozni Budapestre, és cserébe megkapod egy kisebb autó árát, érdemes megnézni ezt a fotósorozatot. Hátha te nem a futár leszel, hanem a csali, akit odadobnak a vámosoknak.