Úgy döntöttek, kupolát húznak fel a város fölé.
A legpusztítóbb vulkánkitörés
Ma már szinte nincs ember, aki nem hallott volna a dinoszauruszokat kiirtó meteoritról. De ez a becsapódás alig összemérhető a Földet ért legpusztítóbb katasztrófával.
Zseniális utcai padok
Ezért jobb, ha művészekre bízzuk a köztéri bútorokat.
Sziklába faragott világ
Vésett oszlopok, díszes ívek, boltíves mennyezetek, lépcsőházak és apró szobrok egy szobor belsejében. Olyan miniatűr építészeti terek, amelyek hasonlítanak az ókori és középkori romokra. A bonyolult háromdimenziós belső terek közelről nagyon is valóságosnak tűnnek, amíg meg nem látjuk, hogy ezek szobrok gyakran még harminc centisek sincsenek. Csupán egyetlen márvány szikla belsejébe lettek faragva.
Ezeket a különleges szobrokat egy nemzetközileg elismert brit szobrász, Matthew Simmonds kelti életre , aki jelenleg Dániában él és dolgozik. Munkájában Simmonds igazi történelmi épületekből merít ihletet, de műveinek többsége nem reprodukció, és a klasszikus építészettel kapcsolatos saját tapasztalatokat és szakértelmet kínál.
A világ egyik legkülönlegesebb kórháza
Sokkal jobban illene egy tündérmesébe.
Az Ásbyrgi-kanyon
Izland egyik különlegesen szép, katasztrófa szülte természetvédelmi területe.
Észak-Izlandon, mintegy 65 kilométerre Husavik kikötőjétől, a Vatnajökullra Nemzeti Parkban fekszik egy hatalmas, patkó alakú mélyedés, az Ásbyrgi Canyon.
Mad Max-világ
George Miller ausztrál rendező 1979-ben elementáris erejű világot teremtett filmjében, amit a két évvel később érkezett folytatás csak megerősített. Sokak számára ez a kép a tökéletes posztapokaliptikus vízió. De mennyire valóságos ez a kép? Ilyen lenne a társadalom összeomlása és a katasztrófa utáni új világ.
Mi van a Föld mélyén?
Egyre inkább megismerjük a világegyetemet, amelyben élünk, de a lábunk alatti elterülő zónából még mindig keveset ismer a tudomány. Az elmúlt évtizedek azonban sok új ismerettel gazdagítottak minket. A Föld mélye legalább olyan izgalmas, mint a végtelen világűr.
Írország végtelen kőfalai
A végtelen zöld mezőket kőfalak szabdalják fel száz kilométereken át. A csodás és titokzatos látvány titka a józan paraszti ész.
Ha Írország három jellegzetességét kell felsorolni, az a Whiskey, a harsogóan zöld mezők, és a kékesszürke kőfalak.
A kövek eredete százmillió évekre vezet vissza. Írország területe 370 millió évvel ezelőtt tengerfenék volt, a tenger két kontinenst választott el egymástól, meglepő módon az egyenlítőnél. Ennek a tengernek az üledékéből képződött az a mészkő, amely az Ír-sziget talapzatát adja. Bár Írország buja zöld, de csak egy kicsit kell ásni lefelé, hogy ez a kemény mészkő felbukkanjon.
Ezek a kövek az írek leggyakrabban használt építőanyaga Ebből készültek Burren kőkorszaki sírjai, Inishmore vaskori domb erődítményei,a középkor várai és kolostorai, a házak és gazdasági épületek, ezek a kövek vannak mindenhol. Keresztbe-kasul az egész országban.
Számunkra nagyon furcsa, hogy ezek a kőfalak mindenhol ott vannak, apró telkekre szabdalják a végtelen mezőket. Ennek oka prózai. Amikor a gazdák hozzáláttak a földműveléshez, először el kellett távolítani a köveket a földből, hogy szántani lehessen. Egyetlen logikus helyre lehetett pakolni a sziklákat: a telekhatárokra. Így alakult ki, hogy a telkeket kőkerítések veszik körül.
Ezeknek a falaknak van még egy jellegzetessége. A földek és legelők körül habarcs nélkül, egyszerűen egymásra pakolták a köveket. Így egy laza, omladékony fal épült. Az állatok hamar rájöttek, hogy a fal könnyen rájuk borul, ezért meg sem próbáltak átugrani, vagy átmászni rajta.
Az Aran-szigetek az egyik legszebb hely, ahol láthatjuk a kőfalak hatalmas hálózatát, Az Aran-szigetek egy három szigetből álló csoport Galway-öböl szájánál, Írország nyugati partján. A legnagyobb sziget Inishmore más néven Aranmore. A középső az Inishmaan és a legkisebb az Inisheer. Amikor az emberek több mint ezer éve megtelepedtek a kopár sziklákon, egy különleges mezőgazdasági módszert találtak ki.
it a A A sziklák repedéseibe, a résekbe, komposztált hínárt raktak, amit a tengerparton gyűjtöttek. Ebből jött létre a termőréteg. Ma a szigetek lehetetlenül zöld színűek az alacsony kőfalak osztják fel a mezőgazdasági területeket. ahol szegregáló állattenyésztés folyik. De közben folyamatosan gondozzák a vékony földréteget, hogy a szél ne fújja el.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel 100.000 főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
(via)
Csak egy tavacska a kert végében
Különleges nappali és éjszakai vendégek. Természetfotók a kertben.