Már a pápa is azt mondja, hogy vége a világnak?
(Fotó: origo.hu)
A legkirályabb buli Mad Max rajongóknak.
Phuketben minden évben, a kínai naptár szerinti kilencedik hónap első hetében rendezik meg a vegetáriánus fesztivált. Az egyhetes ünnepség alatt tilos a húsevés, a veszekedés, a szex, és még néhány más dolog. Azonban a legbizarrabb esemény a felvonulás, ahol az arcukat szúrják át az arra vállalkozók. Hajdnanában még kisebb hegyes tárgyakkal szúrták át az arcukat, de az elmúlt években beindult egy nagyon veszedelmes kivagyi verseny.
Figyelem, csak erős idegzetűeknek.
A városok húsz évvel az emberiség eltűnése után. A Playstation 4-re kiadott The Last of Us című játék kapcsán a fejlesztő Naughty Dog kiadott néhány olyan képet, amelyik európai nagyvárosok ismert építményeit mutatja meg, hogyan is néznének ki húsz évvel az ember eltűnése után. Az előtt képek eredeti fotók, amiket Photoshoppal alakítottak át a 20 évvel későbbi állapotra. Ijesztő távlat.
Ez már tényleg a világvége, még az oroszoknál is. Petropavlovszk-Kamcsatszkij a kamcsatkai félsziget legvégén van, Szibériában innen már nincs hova tovább menni.Az itt élők száma 270 000, és ők kicsit másképp viszonyulnak a hóhoz.
Ha a Google térkép szolgáltatását nézzük, akkor a világnak ott van vége, ahogy a Google fényképező autói már nem mennek tovább. Ezt a pontot az utcanézetben meg is nézhetjük. Egy Ian Taylor nevű blogger jó néhányat összegyűjtött az ilyen helyekből. Néhány pont a gyűjteményéből.
Hawaii, A Kilauea vulkán lávafolyama zárja el az utat
Norvégiáa, az ország és Európa legészakibb pontja
Amerikában divattá (mániává) vált, hogy egy család, vagy több család közösen világvége bunkert vásárol, vagy egyenesen építtet. De azért megnéztem volna a tulajdonosok arcát december 22-én reggel, a világvége elmaradása után hogyan gyűrögetik a kezükben a bunker vásárlásról szóló harmincezer dolláros számlát. Plusz a beépítés, plusz, a berendezés, plusz a készletek feltöltése. De ha semmiből se tanulnak, akkor már biztos készülnek a következő világvégére. Legfeljebb jó lesz a harmadik világháború, vagy a világjárvány idejére.
Így készült el a bunker:
Már csak néhányat kell aludnunk ahhoz, hogy elmaradjon a következő világvége. Furcsa dolog ez a világvége. Meghasonul tőle az ember. Úgy tűnik, mintha az emberek várnák. Mintha valamiért abban hinnének, hogy ők ebből jól fognak kijönni. A napokban ismét elmaradt egy világvége. Érdemes lenne már egy külön kalendáriumot készíteni, amelyben feltüntetnénk, melyik csoport mikorra várja az aktuális világvégét. Szinte minden hónapra jutna egy-egy elmaradt armageddon. Meghirdetői általában kissé csalódottak, hogy a világ mégsem omlott össze, és él a szomszéd. De utána megrázzák magukat, és optimistán várják a következő világvégét.
Én nem hiszek a világvégében. A gyereknek vettem karácsonyi ajándékot, a szilveszteri buli leszervezve, és már elvállaltam jövő évi felkérést is. Elvittem a két macskát és kutyát is a kötelező évenkénti oltásra. Mert ugye világvége esetén kész pénzkidobás lenne.
Problémás az is, hogy ki csinálja a világvégét. Meg miért? Meg mikor lesz? Jó, jó, 21-én, de hány órakor? Éjfélkor, délben, napkeltekor, esetleg napnyugtakor? Ja, és melyik időzóna szerint? Amikor a maják földjén reggel hat óra van, addigra a dátumválasztón-vonalon túl már egy új nap kezdődött. Nem tartjuk túl kicsinyesnek az isteneket, hogy azt tételezzük fel, így szórakoznak velünk?
A világvége szinte egyenes következménye a világvége-várás: mikor jön el az utolsó nap. Aki hisz a világvégében, az fél annak eljövetelétől. A pontos időpontra azért van szükség, hogy még az utolsó pillanatban tisztába tehessük a lelki szennyest, és elnyerhessük a megváltást. Azért csak az utolsó pillanatban, mert az emberre jellemző módon addig bűnözünk, amíg el nem jön a büntetés lehetősége. Ezért időnként feltűnik valaki, aki tudja, hogy mikor lesz a nagy nap, és ettől sokan pánikba esnek.
Egyes értelmezések szerint a maja naptár véget ér. De a naptárnak nincs vége, jön egy újabb lap. A maják leszármazottai csak röhögnek ezen, és a katasztrófa-turisták zsebét ürítik.
Ha 21-én meghalljuk a déli harangszót, akkor már minden rendben. Új-Zélandon addigra már 22-e lesz, vagyis a világvége elmélet addigra megdől.
De magam előtt látom a sok világvége hívőt, amint 22-én elszontyolodva keresik a helyüket, hogy mégsem jött el az armageddon. Nem szakadt le az ég, nem csapott le ránk a Nibiru, és nem jött el értük az űrhajó. De lassan magukhoz térnek, és rádöbbennek, hogy már csak két nap van karácsonyig, és még nem vettek semmilyen ajándékot. Mert ugye minek ajándék, ha előtte vége a világnak. Elrohannak vásárolni, és a sorban állás közben csak a Rapülők egyik legjobb számát, a Zúg a Volgát dúdolhatják magukban:
Hogy lehet újra vége az évnek?
Az ufók idén se jöttek el érted.
Érted? Nem! De remélted!
A távcsövet a boltban te kérted.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a több mint tizenegyezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Mézes-csilis-répa
Napi videó: Újabb elmebeteg brazil liftes kandi kamera
Napi fotó: Kugli a világ végén
Milyen érzés lehet uralni a világ leghatalmasabb katonai erejét? Milyen lehet rendelkezni a nagy piros gomb felett? Ki ne akarta volna már felrobbantani az egész világot, vagy legalább a munkahelyét?
Ez most már nem álom, megvásárolható az armageddon-hub. Ez egy olyan asztali USB elosztó, amely megadja nekünk a világ feletti uralom érzését. Egyszerű alumínium doboz két kapcsolóval, egy kulcsos kapcsolóval, egy piros lámpával. Az elmaradhatatlan plexi kupak alatt ott terpeszkedik a nagy piros gomb.
És még működik is. Fel kell kapcsolni, az egyes, majd a kettes kapcsolót, elfordítani a kulcsot, felcsapni a fedelet és meg kell nyomni a gombot. A lámpa ijesztően villogni kezd, majd a készülék hangszóróiból robbanások hangjait hallhatjuk.
Ja, és mellesleg van négy USB csatlakozó a hátlapján. Az ára 60 euró, és az interneten megrendelhető.
Csatlakozz a közel nyolcezer-ötszáz főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Napi fotó: Nem minden Apple logó jó reklám
Napi videó: A világ legmélyebb szemetesládája
Korábbi bejegyzésekből ajánljuk:
Ne hagyd ki a többit sem (ugrás a főoldalra)
(via geekalert)