A Miss Universe versenyzői eldobták a sminket, és meg merik mutatni, hogy a természetes szépség többet ér a mesterségesen megrajzoltnál.
Szépségkirálynők hétköznap
Csinosak, de rájuk sem ismernénk az utcán. A szépségverseny háttérgépezete sokat dolgozik még rajtuk az eszményi tökéletesség vágyálma utáni hajszában. Sajnos pont a természetesség veszik el.
Ki a szép?
Általános ízlés, ahogy a photoshop varázslók látják.
Az amerikai fotós és újságíró Esther Honig érdekes fotósorozatot készített, pontosabban készíttetett. Milyen a női szépségideál? Általános, vagy országról országra, kultúráról kultúrára változik? Munkája során több tucat ország fotósaival és photoshop szakembereivel tartja a kapcsolatot. Készített egy teljesen semleges képet magáról, és szétküldte a kollégáinak: photoshop segítségével módosítsák úgy a képet, amilyen szerintük az országban az általános szépségideál. A visszaérkező munkákból állította össze a sorozatot.
Az eredeti kép:
Argentína:
A fogyatékosság szépsége
Három éves korában támadta meg az alattomos, de ártalmatlan betegség. Mégis szupermodell lett belőle.
Amikor az ember először pillantja meg őt, akaratlanul is a szépséges indián lovakra asszociál. Ezt ő nem szégyelli, és felvállalja. Így lett egy bőrbetegség nagykövete.
A hölgy neve Winnie Harlow, művésznevén Chantalle Winnie. Újságíró, szupermodell, és a vitiligo nevű betegségben szenved.
Szépséges Oroszország
A Szovjetunió évtizedekig elrejtette előlünk a hatalmas ország szépségeit. De ezek a tájak már elérhetővé váltak. Oroszország szépségei a Kaukázustól Kamcsatkáig.
A mélység gyönyörű szörnyetegei
Nehéz eldönteni, hogy ezek a lények szépek vagy csúnyák? De mindegyik a Földön elterjedt élet változatosságának csodálatos példája. Ijesztő megjelenésük ellemére ezek egyszerű férgek, amelyek a tengerekben élnek.
A fotókat az orosz búvártudós, Alexander Szemenov készítette. 2008 óta több száz órát töltött merüléssel. hogy megörökítse ezeket a szemkápráztató lényeket.
Harcban a szépségért
Ez nem a spanyol inkvizíció. Szépészeti beavatkozások a 1920-1940-es években.