A stockholmi Arlanda repülőtér mellett különleges szálloda áll: egy valódi repülőgép.
A Boeing 747-200 utasszállítót tulajdonosa a leselejtezés után vásárolta meg azért, hogy szállodává alakítsa.
A stockholmi Arlanda repülőtér mellett különleges szálloda áll: egy valódi repülőgép.
A Boeing 747-200 utasszállítót tulajdonosa a leselejtezés után vásárolta meg azért, hogy szállodává alakítsa.
A Learjet 85 lesz várhatóan a legdrágább könnyű-magángép. A Bombardier év végére tervezi az első felszállását.
A képeken a svédországi Byholma város használaton kívüli repülőtere látható. Svédországban helyi látványosság lett, miután gigantikus fa-lerakatot csináltak belőle.
Szinte elképzelhetetlen a halom mérete: 13 méter magas és 2000 méter hosszú. 12 sorban fekszenek a 5-6 méteres fatörzsek.
A szingapúri Changi repülőtér a nemzetközi szállítás egyik fő központja, nap mint nap több mint 135 000 utas halad át rajta. Azért, hogy ennyi ember kellemesen érezze magát, egészen különleges ötletekkel rukkoltak elő.
A Sandy hurrikán alaposan megtépázta az Egyesült Államok keleti partját. Láthattunk képeket a lerombolt házakról, elárasztott metróról és pincékről, letarolt utcákról. Sokkal kevesebb figyelmet kaptak az autók, valljuk be, jogosan, hiszen sokkal kevésbé fontosak, mint a házak és az otthonok. De itt is óriásiak a károk.
Legalább 16 000 vadonatúj autót kellett leselejtezni mert a vihar elárasztotta területeken tárolták őket.
Newark kikötőjében van az egyik legnagyobb autófogadó kikötő. Erre a területre is lecsapott a hurrikán. Becslések szerint legalább negyedmillió használt vagy használatban lévő autó károsodott.
Egy cseh cég megálmodta a jövő repülő biciklijét. Lelki szemeink előtt ne E.T. jelenjen meg, ahogy a BMX bringa első csomagtartójában elrepül a hold előtt. A futurisztikus járgány inkább az ultrakönnyű moszkitó helikopterekre emlékeztet.
Különleges felvételre hívták fel a figyelmemet, több helyről is megkaptam egy linket. Különleges és meglepő fizikai jelenséget mutat be. Két ventillátort kell egymással szembe fordítani, és a két ellentétes légáram között egy papírrepülő érdekesen viselkedik:
Zseniális ötletnek tűnik, de csak átverés. Ez egy rövid nyomozás után kiderült. Egy klasszikus bűvésztrükk ügyes alkalmazása. A megoldás pofon egyszerű:
Fejjel zuhant a betonpadkára, és súlyos sérülésekkel szállították kórházba egy lányt Szent Márton szigetén. Hogyan lett az egyik legkirályabb szórakozásból a világ egyik legidiótább "sportja".
Szent Márton-sziget a karib-tengeri szigetvilág gyöngyszeme, de nagyon furcsa hely. Mindössze 50 négyzetkilométer területű, mégis két nemzet osztozik rajta. A sziget északi része Saint Martin néven Franciaország tengerentúli területe 2007. február 22-én jött létre, mint önálló francia tengerentúli terület, előtte Guadeloupe francia tengerentúli megye része volt. A Szent Márton-sziget déli része, Sint Maarten, egyike a Holland Királyságot alkotó négy államnak.
Egyre nagyobbak a repülőterek, egyre távolabb vannak a városközponttól, és egyre nagyobbak a repülőtéren belüli távolságok is. Néha kilométereket kell gyalogolni a bejárattól a a belépésen át, egészen a repülőgép ajtajáig. Mindeközben cipeljük magunkkal kézipoggyászunkat. Sokat könnyített az utazáson, hogy feltalálták először a kerekekkel felszerelt, majd később már a kézikocsiként magunk után húzható bőröndöt. De még így sem kellemes kilométereket kutyagolni. És akkor most jöjjön a homlokon csapás pillanata.