Algéria északi részén, Khenchela tartományban, az Aurès-hegységben zöld fenyők, cédrusok és buja tölgyfák között fekszik El Hamma városa. Az egyedülálló festői látvány tökéletes kiegészítése az enyhe, mediterrán éghajlat. Ezen a csodás helyen található egy ritka gyöngyszem - egy ősi római fürdő, amely már 2000 éve is létezett, és mára védett nemzeti történelmi örökségnek minősül.
11 híres római épület egykor és most
Hogyan néztek ki a római birodalom legendás épületei, amelyeket ma már csak romokban láthatunk.
Hiperrealista szobrászat
Egy fiatal olasz szobrász a "Cesares de Roma" projekt keretében szokatlan módon emlékezett meg Az ókori Róma három hírhedt uralkodójáról - Caesarról, Augustusról és Neróról. Kiterjedt kutatás után érmék, szobrok és a domborművek alapján elkészítette a három uralkodó hiperrealista mellszobrát.
Halloween utálat
Egy cikk, ami sajnos nem avul el. Az öt legdivatosabb érv halloween ellen, ami egyszerűen tévedés, a tudás hiánya, vagy szimplán ostobaság.
Tudom, hogy manapság kötelező divat utálni halloweent, mert minek egy olyan ünnep, amikor nem lehet berúgni. De nem kell sem szeretni, sem megtartani. De ne csinálj hülyét magadból azzal, hogy olyan érveket hangoztatsz, ami most népszerű, és csupán a tudás hiányáról árulkodik. Az öt legrosszabb érv halloweennel szemben:
1. Nekünk nem halloweenünk van, hanem halottak napja!
Ez a legtöbbet hangoztatott érv, ami komoly tévedés. Naptárilag kb. olyan, mint a szentestét összekeverni a karácsonnyal. A halloween október 31-e éjszakája. A mindenszentek vagy mindenszentek napja az üdvözült lelkek emléknapja, melyet a katolikus világ november 1-jén ünnepel. A halottak napja a szenvedő Egyház ünnepe, a Mindenszentek főünnepet követő ünnepnap. A katolikusok november 2-án tartják,
Arany helyett rézből
Van vastag sárgaréz-drótod? Egy kis kézügyességgel tiéd ehet a legdurvább fuksz a környéken. Így készül a "valódi" kubai lánc karkötő.
Legszebb építmények: segoviai római vízvezeték
Nem tudjuk, hogy ki építette, és nem tudjuk mikor. Viszont gyönyörű.
Spanyolország, Kasztília, Segovia városa
Segovia római vízvezetéke, pontosabban vízvezetékhídja (spanyolul Acueducto de Segovia) az Ibériai-félsziget egyik legjelentősebb római kori műemléke. A kasztíliai város jelképe, amely a címerében is szerepel. 1985-től - az óvárossal együtt - a Világörökség részét képezi.
A vliág legszebb hídjai: Pont de Gard aquadukt
A Pont du Gard római kori vízvezeték Franciaország déli részén, Remoulins mellett, Gard megyében.
Magyar fordításban a név a Gard folyó hídját jelenti, de a Gard folyót (amely a megyének is nevet adott), ma már nem így hívják, hanem Gardonnak.
Amikor még volt február 30.
Február 30. a mai naptárakban nem létező nap. A Gergely-naptárban és a korábbi julián naptárban a február valójában 28 napos, szökőév esetében pedig 29 napos hónap. Ugyanakkor a történelem során a Szovjetunióban kétszer, Svédországban pedig egy alkalommal előfordult, hogy jegyeztek február 30-át. Tizenkét alkalommal a Római Birodalomban is 30 napos volt a február, azonban maga a "február 30." megnevezés jóval későbbről származik.