Julien Knez francia fotográfus talált néhány régi fényképet a francia fővárosról. A képek 1871 és 1968 között készültek. Julien úgy döntött, megkeresi a fényképen szereplő helyeket, és a régi képeket ötvözte napjaink valóságával.
Zöldüljön Párizs!
Bárki építhet városi kertet. Maga a polgármester adta ki a rendeletet.
Szalma-dinók és egyéb állatfajták
Utóbbi években megjelent nálunk, hogy ősszel 2-3 guriga szalmából nagy bábukat készítenek a falu határában. Mára az ötlet eléggé elcsépelt, de vegyünk példát Japánból.
Niigata tartományában minden augusztus 31-én megrendezik a rizs-szalmafesztivált. A tartomány jelentős rizstermelő vidék, az aratás után visszamaradt szalmát használják fel szobrok készítésére. Amy Goda, egy feltörekvő helyi művész szakított a klasszikus szobrokkal, és szalmadinókat épített, amelyeknek óriási sikere lett. A favázzal megerősített hatalmas szalmaszobrok már nem csak dinókat, hanem egyéb állatokat is ábrázolnak.
1912-es nagy sárfogó-verseny
Alig terjedtek el az autók, már problémát jelentett a kerekek által felvert víz és sár. A gyalogosok felháborodott tiltakozásának hatására 1912-ben a párizsi rendőrprefektus versenyt hirdetett, hogy megtalálják a legjobb sárfogó eszközt. Látszik, hogy ez volt az autófeltalálók nagy korszaka.
Húsvéti zsebesek Párizsban
Az elmúlt években egy agresszívabb zsebes módszer jelent meg Európában. Az elsődleges célpontok a bankautomatáknál pénzt felvevő turisták. A felvételek a Notre Dame mellett készültek, de sajnos ezt nem csak Párizsban, és nem csak húsvétkor láthatjuk. A hatóságok jelentése szerint a probléma Románia Eu-s csatlakozásával kezdődött.
Rizsföldek művészete
A japán Inakadate közösség Aomori tartomány él. Ők a legismertebb képviselői a rizsföldek művészi munkásainak. Sikerült összhangot teremteniük a mezőgazdasági munka és a festészet között.
Az óriási képek úgy készülnek, hogy a különböző színű rizshajtásokat úgy ültetik el, hogy egy bizonyos magasságot elérve, egy képet adjon ki.