A chilei Calbuco vulkánt éjszakai lávarobbanások és villámok koronázzák. A jelenség oka, hogy a kitörés porfelhője elektromosan feltöltődik, és a töltés hatalmas villámok formájában sül ki. A jelenséget A chilei fotósnak, Francis Negroninak hihetetlen szerencsével sikerült megörökítenie.
Lesznek kupolavárosok a Holdon?
Egyre biztosabb, hogy 4-5 éven belül az emberiség újra a Holdra lép. De az űrhajósoknak először be kell érniük apró lakókapszulákkal. Annak ellenére, hogy évtizedek óta olyan településeket álmodunk a légkör nélküli vagy éppen mérgező légkörű bolygókra, amelyeket egy kupola védelmez a környezettől. Gyönyörű és izgalmas elképzelés, de sajnos a számok rávilágítanak arra, miért is megvalósíthatatlan.
Egy igazi kupolaváros
Úgy döntöttek, kupolát húznak fel a város fölé.
Müködhet egy kupolaváros?
A kupolaváros alapjában véve egy érdekes ötlet, mert legegyszerűbben így lehet elzárni valamit a környezetétől. De mennyire praktikus és kivitelezhető egy ilyen struktúra?
Úszni a láva mellett
Aison Teal ott úszik, ahol a tűz és a víz összeér.
Mit tennél egy tökéletes fényképért?
Kawika Singson a vulkánok fotósa. Az amatőr fotográfus szebbnél szebb képeket készít, miközben látszólag nem törődik a veszéllyel. Itt ez a gyönyörű fotó, amely Hawaiin készült. Most megláthatod mit vállalt ezért a képért a fotós.
A lávafotós
Miles Morgan fényképész a vulkánok és a láva bolondja.
Egy-egy jó képért nemegyszer az életét is kockáztatja, amikor a lehető legközelebb megy a kitöréshez.
Előszeretettel dolgozik Hawaiin , ahol világ egyik legfiatalabb és legaktívabb vulkánja gyakorlatilag 1960 óta folyamatosan kitörésben van.
A naprendszer csodája: az Io
Ha szabadon kalandozhatnánk a naprendszerben, fantasztikus helyekre juthatnánk el, ahol elképzelhetetlen csodákat láthatnánk. Az Ion találjuk a legmelegebb helyeket, a legmagasabb vulkánt, lávafolyókat, égig érő csodákat.