A világ legkisebb lakott szigetei. Itt tényleg nem jelent problémát együtt élni a szomszédokkal. Ugyanis nincsenek. Egy sziget, egy ház. A boldog magány privát világai.
A világ legkisebb lakott szigetei. Itt tényleg nem jelent problémát együtt élni a szomszédokkal. Ugyanis nincsenek. Egy sziget, egy ház. A boldog magány privát világai.
Egy cseh kerékpár importőr egy automatizált kerékpár parkoló tornyot épített Hradec Kralove város vasútállomása mellé. Az üvegtorony hét szintjén 117 kerékpárt lehet tárolni.
A tárolás menet egyszerű. A bringát elhelyezzük a kerékpárlift ajtaja előtti sínben.
A "Nemo" hóvihar végigsöpört az Egyesült Államok keleti partvidékén. Méltó volt a megelőlegezett "történelmi" jelzőre. A károk hatalmasak: több százezer lakás áram nélkül, legalább nyolc halott. És mi maradt utána? Hó, hó, és hó...
Egy kínai faluban felépítettek egy 328 méter magas felhőkarcolót, amely magasabb, mint a párizsi Eiffel-torony vagy a New York-i Chrysler Building. Ráadásul egy egytonnás aranybivalyt is lehet simogatni. Egy épületben és településben a modern Kína minden ellentmondása.
A kelet-kínai Csiangszu tartomány Huahszi nevű szocialista mintafalujában 3 milliárd jüanért (102 milliárd forint) épített, 74 emeletes épület a világ 15. legmagasabb toronyháza. A felhőkarcoló csaknem 200 ezer négyzetméterrel növeli meg a rendelkezésre álló területet, az építmény kínai neve, Cengti (Zengdi, a terület megnövelése) is erre utal.
Minden esküvőn vannak olyan vendégek, akiket nem kellett volna meghívni, de vagy muszáj volt, vagy éppen csak nagy hiba.
Swarovski-szökőkút, Innsbruck, Ausztria
Csap-szökőkút, Santa Galdana, Menorca-sziget, Spanyolország
Amerikában divattá (mániává) vált, hogy egy család, vagy több család közösen világvége bunkert vásárol, vagy egyenesen építtet. De azért megnéztem volna a tulajdonosok arcát december 22-én reggel, a világvége elmaradása után hogyan gyűrögetik a kezükben a bunker vásárlásról szóló harmincezer dolláros számlát. Plusz a beépítés, plusz, a berendezés, plusz a készletek feltöltése. De ha semmiből se tanulnak, akkor már biztos készülnek a következő világvégére. Legfeljebb jó lesz a harmadik világháború, vagy a világjárvány idejére.
Így készült el a bunker:
Elkelt a világ legnagyobb szivarja. Új tulajdonosa biztos nem fogja elszívni, már csak a mérete miatt sem. Olyan nagy, hogy még saját neve is van: El Gran Habano #5 El Gigante. Olyan hosszú, mint egy kisteherautó: 5,8méter (19láb), átmérője 91 centiméter (3láb). Súlya 725kg (1600font). A legfinomabb minőségű nicaraguai dohányból készült. Ebből a mennyiségből 25 000 normál méretű szivart lehetne sodorni.
A név nélküli gyűjtó 185 000 dollárt fizetett érte.
Nálunk csak néhány évente bukkan fel egy-egy hír, hogy valakik megpróbálták megfúrni a Mol csővezetékét. Ez Nigériában mindennapos és óriási probléma, amely hatalmas környezetszennyezéssel, és gyakran halálos áldozatokkal is járt.
Nigéria. A nyugat-afrikai ország természei kincsei révén a kontinens egyik leggazdagabb országa lehetne. Jóllehet Nigéria a fekete földrész első számú kőolajtermelője (a nemzeti jövedelem 80 %-a az olajexportból származik), a lakosság vajmi keveset érez az ásványkincs áldásaiból. A hazánknál területileg tízszer nagyobb ország 162 milliós népességének zöme ma is a szegénységi szint alatt él: napirenden vannak az olajat, benzint szállító csővezetékek illegális megcsapolásából következő kisebb-nagyobb balesetek, katasztrófák.