Fantasztikus felfedezés az elfelejtett kőbányában.
Ijesztően élethű babák és a rejtélyes völgy
Mihail Zajkov orosz művész lenyűgözően élethű babákat készít.Az emberi elme az oka, hogy ijesztőnek látjuk.
Zajkov babáit néve szinte várjuk, hogy lelépjenek a polcról.
A fejeket speciális gyurmából formázza, élethű szemgolyókat használ.
Francia műhajból készít frizurát, és kézzel varja minden egyes babaruháját.
A munkája gyönyörű, a babák szépek, és mégis idegenül nézünk rájuk, ijesztőnek látjuk őket.
Ennek az emberi elme az oka. A magyarázat meglepő módon a robotika területéről érkezik. A japán Mori Maszahiro professzor azt kutatta, hogy az emberek hogy viszonyulnak érzelmileg az emberi és a nem emberi robotarcokhoz. Ő írta le a rejtélyes völgy nevű jelenséget.
Kísérletei azt az eredményt hozták, minél inkább élethűen formázunk meg egy ember formájú robotot, az emberek annál könnyebben elfogadják azt. Ez a tetszés egy emelkedő grafikonon remekül látszik.
Azonban amikor a robot arc már csaknem teljesen élethű, hirtelen zuhanás következik a grafikonon, az emberek szimpátiája drasztikusan csökken. A szimpátia csak az élethűség fokozódásával áll vissza.
A grafikonon látató esést és emelkedést nevezte el rejtélyes völgynek. Tudatunk érzékeli, hogy nem tökéletes az emberi arc, kellemetlennek, ijesztőnek érezzük, és erre idegenkedéssel, félelemmel reagálunk.
Így készül a baba:
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel 100.000 főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
(via)
Titokzatos elfeledett autók
Rejtély, hogy kerültek a garázsba az autók.
Kihalt állatok klónozása
Csak álom vagy realitás, hogy újra mamutok kószáljanak Szibériában, dodok totyogjanak Ausztráliában,, kwaggák legeljenek Afrikában? Feltámasztható egy már nem létező faj?
A Jurassic World egyik mondata nagyon érdekes volt: "Többet tudtunk meg genetikából egy évtized alatt, mint a csontok kiásásából egy század alatt." Sőt, azt is elmondhatjuk, az elmúlt évtizedben többet tudtunk meg, mint a DNS és a gének felfedezése óta összesen. A genetika egy elképesztően széles skálát felölelő tudományág, mégis szinte mindig visszatérünk a dinók klónozásához. De a dinók túl régen éltek. Sokan még azzal sincsenek tisztában, mennyire hosszú ideig éltek a Földön. Például a Tyrannosaurus rex, amely 65 millió éve tűnt el, időben közelebb van hozzánk, mint a Stegosaurushoz, amely a "dinókor" közepén, 150 millió éve élt.
Hawking saját kis világa
Nem csak a fogyatékosok köszönhetnek sokat az elhunyt zseniális tudósnak. Neki köszönhető néhány hasznos funkció a telefonunkban.
Banglades a levegőből
Shamim Shorif Susom bangladesi pilóta hobbija a fotózás, amit szerencsénkre profi szinten űz. Ezt a távoli, nagyon szegény, de nagyon szép ázsiai országot mutatja meg nekünk a levegőből.
Elolvadó svájci gleccserek
Szakértők szerint nem lehet megmenteni a svájci gleccsereket, az évszázad végére csaknem teljesen eltűnhetnek.
Az Alpok eltűnő csodái
A klímaváltozás hatása drámaian látszik az Alpok gleccserein. Ez a vidék a világ egyik legnagyobb és Európa legfontosabb édesvíz tartaléka. A Duna és így Magyarország vízellátása is ezektől függ.
Hímzett tetoválás
Min Zumi , az ausztráliai Sydney-ben élő tetoválóművész egész egyedi stílust alakított ki. Alkotásai úgy néznek ki, mint a hímzett felvarrható címkék, amilyenekkel a ruháinkat szoktuk díszíteni.