Nagyon nehéz megszabadulni egy szigetet pusztulással fenyegető invazív fajtól. De néha nem a természet, hanem a politika szól közbe.
Eltűnt emberősök
Szeretjük magunkat egyedülállónak, az evolúció csúcsának látni. Ebben van is némi igazság. De miért vagyunk egyedülállók? Miért nincsenek más emberfajok?
7 legszebb rókafaj
Sivatagi róka:
Rákveszély
Ki gondolta volna, hogy napjaink egyik legveszélyesebb inváziós faja valójában egy klónhadsereg.
Amikor rádöbbensz, hogy véget ért a gyerekkor
Olyan jó ötletnek tűnt. Cikis és fájdalmas pillanatok tűzoltók és mentők társaságában. És közben mindenki rajta röhög, még ő is, mert mást úgy sem tud tenni.
Te látod a hópárducot?
Ezeken a képeken - ha jó megfigyelő vagy - hópárducot láthatsz. Nem is egyet, hanem rögtön kettőt.
Egy kis segítség: foltos bundájával remekül beolvad a magashegyi környezetbe. Igazi mestere az álcázásnak.
Esetleg itt látod?
Rejtélyes Fa Limpopoban
Rejtélyes fa áll Mozambikban, a Limpopo Nemzeti Parkban. Az évszázados baobabfa törzsét különleges farágások díszítik: majom, pók, tigris, krokodil, és még több tucat faj. A faragások régiek, senki sem tudja ki készítette és miért.
Eddig a történet, a legenda. A csodás képek önmagukért beszélnek. A fa valóban lenyűgöző. De a történet nem igaz. Ha érdekel az igazság, a képek után megtudhatod.
Anyázz, ha fáj
Régóta mondják, ha káromkodunk, könnyebben elviseljük a fájdalmat. Sokáig azt hitték, hogy ez csupán önmentegetés. De sikerült bebizonyítani, hogy a káromkodás csökkentheti a fájdalomérzetet. Nagy Britanniában, a Keele-i Egyetem kutatói 64 önkéntes egyetemistát kértek fel a tesztre, amelyben kezüket olyan sokáig kellett jeges vízben tartaniuk, ameddig csak bírták, miközben tetszésük szerint szitkozódhattak. Ezután úgy ismételték meg a vizsgálatot, hogy miközben a résztvevők eltűrték a fájdalmat, csak nem durva szavakat ejthettek ki, melyeket például egy asztal leírásánál használnának.