A néptelen város lett monumentális emlékművé.
Shaun Clower 25 lenyűgöző kompozitfotója. Egy képen az 1906-os földrengés utáni, és a mai város.
Négy évvel a földrengés és a szökőár után kerültek elő videók a katasztrófáról. Cunami volt vagy megacunami?
Semmi sem érzékeltetheti jobban egy földrengés pusztítását, mint a katasztrófa előtt és után készített képek.
Már egy év telt el azóta, hogy egy hatalmas földrengés óriási pusztítást végzet Nepálban. A Himalájában fekvő államra a Richter skála szerinti 7,3 erősséggel lesújtó földrengésben legalább 1000 személy lelte halálát, több ezer volt a sebesültek száma, megszámlálhatatlan épület omlott össze vagy sérült meg súlyosan. De a nepáliak nem adták fel, ha lassan is, de megindult az élet, és folyik a helyreállítás. A képek napjainkban és egy évvel ezelőtt készültek ugyanazokon a helyeken.
Shawn Clover elképesztő fotósorozatot adott ki 1906 + 2010: A földrengés keveredése. 1906-ban a város történetének legnagyobb földrengése rázta meg San Fransiscot, amely a város nagy részét lerombolta. Clover a városi levéltárban bukkant a földrengés után készült fotókra. Megkereste a helyszíneket, és ugyanarról a helyről, ugyanabból a szögből felvételt készített. A két, több mint 100 év különbséggel készített fotót egy montázsban egyesítette. Múlt és jelen egyetlen képben.
Egy középkori ékszerdoboz Olaszország nyugati csücskében, és egy lélek sem lakik benne.
A mexikói turistaparadicsomban, Acapulcoban furcsa jelenségnek voltak tanúi a fürdőzők. Márciusban a tengerparti strandokat különféle fajú halak óriási tömege árasztotta el. A halrajok ott maradtak a part menti sekély vízben és az emberek közeledésére sem mentek távolabb. A halak nem kedvelik az ember közelségét, a közelükbe érve eliramodnak. Ezek a halak azonban még azt is hagyták, hogy az emberek belegázoljanak a rajba, sőt meg is tudták érinteni, fogni az egyedeket. A rejtély előtt értetlenül állnak a halászok és az etológusok is.
Egyes vélemények szerint a Japán földrengés és cunami hatására viselkedtek a halak ennyire furcsán. A szakértők ezt a véleményt nem erősítették meg, de választ sem tudnak adni a jelenségre.