Űrben lebegő titkos atomsiló, műholdnak álcázott atombombák, űrbéli atomrobbantások. Az ember őrültségének kvintesszenciája az atomfegyver. Nem elégedtünk meg vele itt, a Földön, az űrbe is fel akartuk vinni.
Amikor a golyók és lövedékek elakadtak
Egy hajszálon múlott a csoda. A lövedék vagy egyszerűen áthatolt, vagy fennakadt, és nem robbant fel. Hihetetlen, de életben maradtak. Mentőangyalok csúcsra járatva.
London a bombázás alatt és most
Időmontázs: egy képen a háborús múlt és a jelen.
Atombomba-haver
Ne rettegj az atomháborútól, barátkozz meg vele! Ez nem vicc: az amerikai kormány több mint fél évszázada komoly erőfeszítéseket tett ezért. A történet egyszerre tragikus és komikus.
Az elpusztíthatatlan
A B-17 Repülő Erőd a második világháború egyik legjobb bombázója volt. Gyengeségei ellenére igazi túlélő volt. A védelemi gyenge pontja az orr volt, illetve ha a repülőgép dugóhúzóba esett, gyakorlatilag nem lehetett belőle kivenni, és nem lehetett elhagyni sem a centrifugális erő miatt. Erős szerkezete miatt hihetetlen túlélő képességgel rendelkezett. Bombázók tértek haza szétlőtt farokkal, egyetlen motorral, vagy szétlőtt szárnyakkal. Ezeken a fotókon olyan B-17-es gépeket vannak, akik ebben az állapotban értek vissza a hazai repülőtérre.
Repülő limuzin
A Learjet 85 lesz várhatóan a legdrágább könnyű-magángép. A Bombardier év végére tervezi az első felszállását.
Borostyán helyett lőszer
Kevesen tudják, de az Északi-tenger egyetlen óriási fegyvertemető, amely még napjainkban is öl. De nem ez az egyetlen ilyen hely a világon. A veszély évről évre nagyobb, ahogy a korrózió végzi a munkáját. Egy könnyű nyaralás, egy tengerparti séta, egy kis hajókázás is tragédiával végződhet.