Hihetetlen történetet egy harcsáról, amely egy kosárlabdát próbált lenyelni.
A természetvédelmi világalap meghökkentő módon hívja fel a figyelmet a világ bajaira. Nem riad vissza a botránytól, sőt a betiltástól sem.
A PETA szinte bármelyik szépségről lebeszéli a ruhát az állatok érdekében. A mozgalom 10 legjobb plakátjai és a hírhedt betiltott reklámfilm.
A méhen belüli kannibalizmus a húsevő fajoknál tapasztalható, melyeknél a megtermékenyítés során több embrió jön létre, de csak egy születik meg. A nagyobb vagy erősebb példány ugyanis képes kevésbé fejlett testvérével táplálkozni.
Sokan észre sem veszik, hogy nagyvárosaink annyi fénnyel szennyezik környezetünket, hogy már a csillagok is alig látszanak az égen. Ezért jöttek létre a csillagos égbolt rezervátumok.
Ha szabadon kalandozhatnánk a naprendszerben, fantasztikus helyekre juthatnánk el, ahol elképzelhetetlen csodákat láthatnánk. Az Ion találjuk a legmelegebb helyeket, a legmagasabb vulkánt, lávafolyókat, égig érő csodákat.
Evolúciós szempontból az álom értelmetlen, sőt inkább veszélyesnek is tűnik. Az újabb elméletek azonban magyarázatot adnak rá. Mindennek oka a sokkal fejlettebb agy.
Ha szabadon kalandozhatnánk a naprendszerben, fantasztikus helyekre juthatnánk el, ahol elképzelhetetlen csodákat láthatnánk. Keressük fel a leghidegebb helyet, ahol jégvulkánokat, a legmagasabb gejzíreket, derékszögben szálló füstöt találunk.
Furcsa egy faj az ember! Mit látnak az emberek akkor, amikor valamit látnak, látni vélnek, vagy belelátni akarnak? Gyakran a neveltetése, tudása, képzelete, hite, és a közeg, a amelyben él, az dönti el, mit lát.
Emlékszünk Rocketeerre? Vagy Arnold Schwarzeneggerre a Hull a pelyhes című filmben? Hátizsák-rakétával száguldoztak, mint egy élő rakéta, hősiesen küzdve a gonosz ellen. Csizmarakéta a Star Trek V. mozifilmben, és repülő rendőrök a Különvéleményben. Mind egyről szól: Repülni mint a madár. Vagy csaknem úgy.