A Tehetséges ukrán természetfotósnak, Vjacseszlav Misenkonak jó szeme van a fotózáshoz. Olyan szintre emeli fel a természetben található mikrovilágokat, hogy megmutassa nekünk annak szépségét. Pillantsunk be a csigák életébe.
A Tehetséges ukrán természetfotósnak, Vjacseszlav Misenkonak jó szeme van a fotózáshoz. Olyan szintre emeli fel a természetben található mikrovilágokat, hogy megmutassa nekünk annak szépségét. Pillantsunk be a csigák életébe.
Texas egyik legszebb látványossága valaha barlang volt.
Egyesült Államok, Texas állam, Austin városától nyugatra.
Csodás zöld medence egy kanyonban. Ez a Hamilton-medence.
A normandiai part a partraszállás napjaiban és ma. Fotók 70 év különbséggel ugyanarról a helyről. Kicsit szebb a táj katonák nélkül.
A 103. emeleten ez több mint rémisztő.
Az üvegpadlós kilátók közül már többet bemutattam, a kínai üvegösvény és a kanadai üvegpatkó-kilátó mellett a chicagoi Skydeck a kedvencem. A 103. emeleten kilépni az üvegkockába próbára teszi az ember idegeit. Hát ha még az üvegpadló is összetörik alattunk.
Egy misztikus hasadék, ahol régen egy istennő is elbújt.
Japán legdélebbi szigetén, Kjúsún, a Kumamoto prefektúrában rejtőzik a Takachiho-kanyon.
Ennyi egy éjszaka Dubaiban, a Burdzs Kalifa felhőkarcoló hétcsillagos szállodájában. Az elnöki lakosztály minden elképzelést felülmúló luxusa.
A Feröer-szigetek legszebb tava egy különleges természeti jelenség.
Feröer-szigetek egy középkor óta lakott vulkáni eredetű szigetcsoport az Atlanti-óceán északi részén, nagyjából félúton Norvégia, Skócia és Izland között. Neve magyarul Juh-szigeteket jelent. A Sørvágsvatn-tó vagy más néven Leitisvatn-tó Feröer legnagyobb tava. Vágar szigetén található.
A világ egyik legfurcsább szigete, és különös szobrai.
Shaiman sziget Kínában, Kanton városában van. A Gyöngy-folyó öleli körül. Furcsa sziget, mintha a folyópartból tépték volna ki. Kanton Hongkongtól mintegy 120 km-re északra fekszik. Kikötőváros a Dél-kínai-tengerig hajózható Gyöngy-folyón. Guangdong tartomány központja és Dél-Kína egyik kulcsfontosságú kereskedelmi kikötője.
Shaiman apró sziget, harmad akkora, mint a Margit-sziget. Területe 0,3 négyzetkilométer, 900 m keletről-nyugatra, 300 m-re észak-déli irányban.
A sziget ma a múlt egy meghatározó emléke. A különleges épületek között, és a csodás parkban egyaránt látni turistákat és helyieket. Különös szobrok népesítik be az utcákat és tereket.
A sziget furcsa a története a második ópiumháború után kezdődött. A győztes angolok és franciák kisajátították maguknak a szigetet, kínai hosszú ideig a szigetre sem léphetett. Egy kis zárt, nyugati világ született.
A sziget négyötöde angol, egyötöde francia terület lett. Az ide települt európaiak az otthoni stílusnak megfelelő palotákat, villákat, középületeket, színházat, templomokat és parkot építettek.
A sziget a történelem viharai ellenére is megőrizte ezt a különleges világot, és Kanton igazi ékköve lett.
A sziget igazi különlegessége a rengeteg szobor, amelyek finoman szólva is nem szokványosnak nevezhetőek. Nem emlékművek, hanem a mindennapi élet része.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a több mint huszonötezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Asztal a nyakban
Napi fotó: Egyszer csak elmegy
Macskaőrség: Dorombolás-generátor
(via wikipedia, youtube, flickr)