Mi lett volna, ha napjaink sztárjai kétszáz, esetleg háromszáz évvel ezelőtt születtek volna? Fényképek helyett milyen festményeken örökítették volna meg képmásukat? Hollywoodi sztárok klasszikus festményeken.
George Clooney
Mi lett volna, ha napjaink sztárjai kétszáz, esetleg háromszáz évvel ezelőtt születtek volna? Fényképek helyett milyen festményeken örökítették volna meg képmásukat? Hollywoodi sztárok klasszikus festményeken.
George Clooney
Létezik egy erdő, amely úgy néz ki, mint ahogy a vadont leírta Tolkien leírta a Gyűrűk urában. Ez az erdő Angliában, Gloucestershire megyében található. Tolkiennek sem ismeretlen a környék, valószínűleg ez a mesebeli erdő inspirálta Bakacsin-erdő és Öreg-erdő megírásakor.
A trollok nyelvétől körülbelül félóra járásra keletre található a Preikestolen, vagyis a szószék-szikla.
A természet szerves része a küzdelem, legyen az vadász és áldozatának harca, küzdelem a nőstényekért, területért, táplálékért. Hacsak nem táplálkozásról van szó, az emberrel ellentétben az állatok küzdelme szinte soha sem tart halálig. A gyengébb előbb-utóbb megadja magát, és a győztes hagyja, hogy elmenjen.
De maga a küzdelem minden borzalma fenséges látvány, izom feszül izomnak, akarat akaratnak. A természetfotósok álma, hogy ilyen küzdelemnek szemtanúi lehessenek. Egy kis ízelítő a legjobb képekből.
Angliában építették (vagy inkább ásták el) ezt a különleges házat, amely szerényen a föld alatti kúria nevet kapta.
A házból a földfelszínen szinte semmi sem látszik, csak a lejáró, és két hatalmas buborékszerű ablak. A ház két földalatti szinttel rendelkezik. A középső lencsén keresztül nem csak az első, de a második szint is természetes fényt kap, mert az első emeleten is át van törve a padló. A lyuk körül üvegfal akadályozza meg a beesést, de a fénynek nem szab gátat.
Egy arab sejk kilométeres betűkkel a sivatag homokjába íratta nevét. A mestermű a Google Föld képein is remekül látszik.
A kétévente megrendezésre kerülő szakáll és bajusz világbajnokság legjobb arcai:
Mexikó egyik legizgalmasabb turistalátványossága a bálna simogatás az öbölben.
Ha az egész univerzum él, akkor erősen pityókás lehet, mert a csillagközi térben rengeteg alkoholra bukkantak a csillagászok.
A csillagközi felhők sokféle dologból állhatnak, porból, gázokból, szervetlen és szerves vegyületekből. Némelyik ezerszer akkora, mint a naprendszerünk. Szilárd és sűrű magjuk olyan komplex molekulák kialakulását teszi lehetővé, amelyek jól ismertek az élő környezetben. Az egyik legfurcsább csillagközi felhő, amit a csillagászok találtak, etil-alkoholból áll, vagyis az általunk is jól ismert, és lelkesen ivott alkoholból. Kicsit olyan a hely, mint egy csillagközi sörfőzde.