Milyen ember talál ki ilyet?
Ez a szegény pásztorkutya lebénult a két hátsó lábára. Gazdája úgy döntött, nem fogja elaltatni, hanem épített neki egy gördülő hámot, egy személyre szabott kutya-tolószéket. Maximális tisztelet érte.
A barlangászat és a búvárkodás legkeményebb és legveszélyesebb kihívása, ha vízzel teli barlangokban merül a búvár. Itt a legkisebb hiba is életveszélyes. Cserébe olyan páratlan látvány és élmény a jutalom, ami miatt sokan mégis megkockáztatják. Ezekben a barlangokban elképesztően tiszta a víz, ezért úgy látszik, mintha a búvárok repülnének a barlangokban.
Szélvész sebességével száguld a neten körbe egy török szappanopera jelenete.Erre szokták azt mondani, hogy ekkora idióták nem lehetnek. A jelek szerint mégis.
Szegény főhősünk az apjával beszél a pokolban. Arról egyik szereplő sem tehet, hogy sikerült ugyanazt a snittet még egyszer visszatenni, de a vizuális effektek nélkül. Se pokol, se ördögök se lángok.
Ekkora blőd hiba mellett sokan nem tudtak elmenni szó nélkül, és nagyüzemben beindult a videomém-gyártás.
Pakisztán az északi területein még egy egyszerű átkelés a folyón is szívszorító kaland lehet.
A világ legdrágább, de legérdekesebb, és legizgalmasabb hajóemelő szerkezete.
Sok országban, így Nagy Britanniában is használják a régi áruszállításra készült csatornákat. Manapság már nem áruszállító hajók közlekednek ezeken a vízi utakon, hanem elsősorban turistákat szállító vízibuszok, bérelhető kishajók.
Lengyelország legtitokzatosabb látványosságát egy erdő mélye rejti.
Észak-nyugat Lengyelország, Gryfino község közelében található egy furcsa erdő.
A fenyőerdőben négyszáz fa finoman szólva is furcsán nő. Görbék.
Már az aranyban sem lehet bízni?
Akik biztonságban akarják tudni a pénzüket, leggyakrabban aranyat vásárolnak. Egy uncia arany New Yorkban olyan 1800 dollárért, több mint 400 000 forintért vásárolható. Egy tíz unciás tömb négymillió forintos árával komoly befektetésnek számít, ami elsősorban bizalmon alapul, amit az arany eredete nyújt.
Szokatlan képsorozat bukkantam, a legtöbb helyen azt állítják, hogy a képek egy kínai kollégiumban készültek. De egy kis nyomozással kiderült, hogy a képek egy része máshol készült. A valóság egészen más. Sokkal rosszabb.
Liao Xiaoming feleségével és fiával, milliónyi sorstársához hasonlóan egy kis vidéki faluból ment fel Pekingbe, a jobb élet reményében. Remélték ott munkát, biztos megélhetést, és új otthont találnak. De egyik számításuk sem jött be.