Amióta megnyílt az első üvegjárdás kilátó, azóta számtalan kép készült arról, hogy viselkednek az emberek a több száz méteres mélység felett. Most, hogy átadtak egy újabb üvegpadlós szakaszt, végre valakinek eszébe jutott az is, hogy megmutassa, mit is látnak a kirándulók az ösvényről.
Világűr a kezedben
A japán művész, Satoshi Tomizu egészen különleges üvegtárgyakat készít: mintha a világűrt és a bolygókat vehetnéd a kezedbe.
Üvegjárda a talpunk alatt
Üveghíd
Újabb turista sokkoló látványosság Kínából. Hunanban épült ez a 300 méteres gyalogoshíd, egy 180 méter mély völgy felett vezet át. Nem tudom, hányan mernek majd átmenni rajta, mert a híd járófelülete üvegből készült.
Üvegpohár a fák között
A tehetséges kazah tervező, Aibek Almasov az Almaty melletti erdőkbe álmodta meg ezt a különleges házat. Egy üvegtorony, amely egy fenyőfa köré épül. A ház csak terv szintjén létezik, nem is valószínű, hogy valaha is megépülne. De maga z ötlet látványos és izgalmas.
Amikor az üvegpadló összetörik
A 103. emeleten ez több mint rémisztő.
Az üvegpadlós kilátók közül már többet bemutattam, a kínai üvegösvény és a kanadai üvegpatkó-kilátó mellett a chicagoi Skydeck a kedvencem. A 103. emeleten kilépni az üvegkockába próbára teszi az ember idegeit. Hát ha még az üvegpadló is összetörik alattunk.
Sokkoló üvegpadló
A kilátók szívesen sokkolják a látogatókat azzal, hogy a padlót egy részen lecserélik üvegpadlóra. Csak a saját félelmeinkkel kel megküzdenünk, mert ezek a ragasztott üveglapok annyira erősek, hogy akár egy elefánt is táncolhatna rajta. A kínai üvegösvény, a kanadai üvegpatkó-kilátó, és a chicagoi Skydeck után üvegpadlójú tornyok és kilátók a világ minden tájáról.