Snowpocalypse - Így nevezik az Egyesült Államokban tomboló ítéletidőt. A tudósítások képet adnak a katasztrofális helyzetről, de sokkal beszédesebbek az emberek által megosztott képek. A jelek szerint nagyon jól, sőt vidáman viselik a helyzetet.
Hó a Grand-kanyonban
A Grand-kanyon a vakító napsütés, a forróság és a por földje. Erre a képre most alaposan rácáfolt az időjárás. Szilveszter éjjel hóvihar csapott le Észak-Arizonára, és újév reggelére fehérbe borította a tájat. Ezen a környéken rendkívül ritka a hó, teljesen más hangulatot kapott a táj, szinte rá sem lehet ismerni a kanyonra.
10 nap ítéletidő
10 napig tombolt a hó- és jégvihar a szlovéniai Jalopnik-hegy környékén. Marko Korošec elképesztő fotókat készített a kialakult jég alakzatokról.
Karácsonyi jégvihar
Éjt nappallá téve dolgoznak a szerelők az Egyesült Államok középső és északkeleti, valamint Kanada keleti részén hogy helyreállítsák az áramszolgáltatást félmillió háztartásban, ahol kénytelenek voltak hidegben és sötétben ünnepelni a karácsonyt. A térségen a múlt hét végén átsöprő jégvihar legalább huszonnégy ember életét követelte. A fotók Kanadában, Québec tartományban készültek.
A világ legnagyobb farakása
A képeken a svédországi Byholma város használaton kívüli repülőtere látható. Svédországban helyi látványosság lett, miután gigantikus fa-lerakatot csináltak belőle.
Szinte elképzelhetetlen a halom mérete: 13 méter magas és 2000 méter hosszú. 12 sorban fekszenek a 5-6 méteres fatörzsek.
Meglepetés a jeges vihar után
Nem tudom, mennyire őszinte a mosolyuk.
A genfi-tó partján fekvő svájci Versoix városában néhány fiatal úgy döntött, az estét együtt töltik. Leparkoltak egy tóparti szórakozóhelynél, és beültek. Késő éjszakáig maradtak, mert odakinn jeges vihar tombolt. Amikor elcsitult, kijöttek, nagy meglepetésben volt részük.
Így temette el a a hó New Yorkot
A "Nemo" hóvihar végigsöpört az Egyesült Államok keleti partvidékén. Méltó volt a megelőlegezett "történelmi" jelzőre. A károk hatalmasak: több százezer lakás áram nélkül, legalább nyolc halott. És mi maradt utána? Hó, hó, és hó...
A jégbe fagyott világítótorony
Az extrém hideg időjárás alaposan megtudja változtatni a tájat, de akár az emberi alkotásokat is. 2010. december 16-án a sarkvidék felől viharos szél csapott le az Egyesült Államokban a Nagy-tavak vidékére. az időjárás nem kímélte az Erie-tó partvidékét sem. A viharos szél több méteres hullámokat keltett. az időjárás nem kímélte az Ohio állambeli Clevelandet sem.
A város kikötőjének West Pierhead nevű világítótornya 1911-ben épült. A világítótornyot a hullámok vízpermettel borították el, amelyek a jeges szélben azonnal ráfagytak a toronyra és a mellette álló épületre.
Ismét pusztított a Genfi-tó
Svájc legnagyobb tava időnként elképesztő pusztítást képes okozni. A tó nem fagy be egykönnyen, de a levegő lehűlhet nulla fok alá. Ha a hideghez viharos szél is társul, akkor különleges helyzet áll elő. A partot vadul ostromló hullámok hatalmas mennyiségű vizet permeteznek a levegőbe, amely azonnal lehűl, és ráfagy mindenre, legyen az móló, korlát, járda, fa, hajó, vagy autó. Pillanatok alatt vastag jégréteg képződik szinte bármin, amelyet a szél még tovább formálhat. Ez kíméletlenül meggyötri a környezetet, de lenyűgöző látványt is nyújt egyben.
De még ebben a pusztításban is megtalálta a szinte költői szépséget Vincent Emery svájci fotográfus. Az ő gyűjteményéből szemezgettem.
Nekem ez kell: Viharálló esernyő
Előbb fúj el az orkán téged, mintsem kifordítsa ezt az ernyőt. Hi-Tech az időjárás ellen.