A Kancsók fennsíkja (tévesen a Kancsók völgye) egy megalitikus régészeti helyszín Laoszban a Xieng Khouang fennsíkon.
A Kancsók fennsíkja (tévesen a Kancsók völgye) egy megalitikus régészeti helyszín Laoszban a Xieng Khouang fennsíkon.
Ez a kínai idióta megpróbálta, és csúnyán ráfázott. Ha végignézed a képeket, magyarázatot kapsz a facebook legnagyobb rejtélyére is.
Popkultúra része lett, felajánlották neki az izraeli elnöki posztot, ellopták az agyát. 135 év született Albert Einstein. Egy rendhagyó visszaemlékezés a huszadik század egyik legnagyobb elméjére.
Igazi világpolgár volt. Élete során öt állam polgára volt, élete jelentős részében kettős állampolgár, de ideig még hontalan is: württembergi (1879-1896); állampolgárság nélküli (1896-1901); svájci (1901-1955); osztrák (1911-1912); német (1912-1933); amerikai (1940-1955)
Az Amnesty International emberjogi szervezet svájci tagozata Zürich utcáin sokkoló plakátokat helyezett el. "Nem itt történik, de most" figyelmeztetnek a címek. Mintha egy virtuális világ-szemüvegen keresztül látnánk az erőszakot. A plakátok pontosan illeszkednek az utcaképbe, mindennapjainkban teszik láthatóvá azt a szenvedést, amelyet a világban az elnyomottak kénytelenek elviselni.
Indiában született kisfiú tartja a genetikai betegségek egyik világrekordját: 34 ujjal született.
A polydactylia, egy örökletes genetikai rendellenesség, amely felesleges számú ujjakat okoz.
Oroszország, Krasznojarszki határterület, Norilszk városa:
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tizenkétezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Hinta-étkező
Napi videó: Kígyót festeni az ecset felemelése nélkül
(via xaxor)
Ég veled Tibi csoki. Búcsúzunk Túró Rudi. Büszkék voltunk a magyar termékekre, igazi nemzeti büszkeség düllesztette keblünket. De most vége, megfosztanak minket ezektől.
Ezek már nem magyar termékek, csak hazai termékek. A kormány a szerdai ülésén elfogadta a magyartermék-rendeletet. Az a magyar termék, amelyik 100 százalékban magyar alapanyagból készül.
A Vidékfejlesztési Minisztérium közleménye szerint az minősül magyar terméknek, ha a növényi eredetű élelmiszer alapanyagait belföldön termesztették, a vadon termő növényt Magyarországon gyűjtötték. Az állati eredetű élelmiszerekhez felhasznált állatok itt születtek, azokat határokon belül tenyésztették, dolgozták fel, illetve a halakat honi vizekből fogták ki, a vadakat pedig Magyarországon ejtették el.
A rendelet a magyar termék megjelölésen kívül tartalmaz még átmeneti kategóriákat is. Azokat a termékeket, amelyek magyar és külföldi alapanyagot is tartalmaznak, ám Magyarországon gyártják azokat, az úgynevezett hazai termék kategóriába sorolják. Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter szerint például a hurka valószínűleg nem magyar termék, hanem csak hazai, amelyben a rizs nagy valószínűséggel külföldről származik.
Őszintén tisztelem pártunk és kormányunk azon erőfeszítését - hogy amit csak lehet - beskatulyázni és magyarítani akar. De valahogy mindig az az érzésem, hogy a legtöbb dolgot nem sikerül beskatulyázni, hanem a skatulyák falán mázolódik szét az erős - kormányzati - nyomástól.
Már évek óta kérdés, hogy mi magyar termék, és mi nem. Már régóta tudjuk, hogy a klasszikus magyar márkák furcsán válnak nemzetközivé. A reklámokban domborítják magyarságát, pedig már nem is nálunk készül. Például Szlovákiában készül a Tihany Camembert sajt, és még lehetne sorolni a példákat.
Nézzük az új rendeletet: az a magyar termék, amelyik 100 százalékban magyar alapanyagból készül. Az elv szép, de megvalósíthatatlan ez az árja gondolkodás. Ugyanis nem vagyunk világbirodalom: nem terem meg minden anyaföldünk májusi eső verte, júniusi nap sütötte kebelén. A Viktoriánus Angliában még elképzelhető a dolog, de itt, Európának e piciny szegletében kivitelezhetetlen.
Mielőtt bárki is megvádolna, nem a liberális dac beszél belőlem, csak a józan gasztronómia rajongó, aki sűrűn megfordul a konyhában, ismeri az ételek alapanyagait, összetevőit.
Vegyük csak gyermekkorunk maghatározó édességeit: a mogyorós csokit, a sport szeletet, vagy a Tibi csokit. Egyik sem lehet többé magyar termék, ugyanis hazánk kakaóbab ültetvényei finoman szólva is csekélyek. A különböző füvészkertekben található néhány példány nem fedezi a hazai igényeket. Ez a gond a Túró Rudival is. Hiába adta a nemzeti Riska, amely az Alföld pusztáin legelt, és igaz magyar baktériumok altatták túróvá tejét. Az a fránya roppanós csoki réteg kiveti a nemzet testéből.
A csokoládéillat különleges hatást gyakorol agyunkra: amellett, hogy "megőrjíti" a csokoládé élvezetére gondoló szimatolót, egy, egyelőre még magyarázatra váró kémiai mechanizmuson keresztül jelentősen meg is nyugtatja. Egyetlen egyéb illat sem ilyen jelentős feszültségoldó hatású. A London's Middlesex University kutatói által végzett kísérletben 20 személlyel különböző illatokat szagoltattak: ezek között természetes és mesterséges szagok egyaránt voltak. A kísérletei személyeket különleges körülmények közé, teljesen illatmentes szobákba ültették, szemüket, fülüket lefedték, hogy agyuk teljes egészében az illathatásra "összpontosíthasson".