Az ember kevés, hogy ennek a szörnyetegnek a nyergében maradjon.
Nem tudjuk, hogy ki építette, és nem tudjuk mikor. Viszont gyönyörű.
Spanyolország, Kasztília, Segovia városa
Segovia római vízvezetéke, pontosabban vízvezetékhídja (spanyolul Acueducto de Segovia) az Ibériai-félsziget egyik legjelentősebb római kori műemléke. A kasztíliai város jelképe, amely a címerében is szerepel. 1985-től - az óvárossal együtt - a Világörökség részét képezi.
Ezeket a csodálat ceruzarajzokat Doug Landis készítette. Ha van természetfotós, akkor ő az igazi természetrajzoló. Részletgazdag munkáiban az a különleges, hogy Doug szájjal tartja a ceruzát. Quadriplegia, vagyis négyvégtag-bénulás kényszeríti mozdulatlanságra. A középiskolában egy birkózó-versenyen sérült meg. Azóta naponta rajzol, és tökéletesre fejlesztette tudását.
A Pont du Gard római kori vízvezeték Franciaország déli részén, Remoulins mellett, Gard megyében.
Magyar fordításban a név a Gard folyó hídját jelenti, de a Gard folyót (amely a megyének is nevet adott), ma már nem így hívják, hanem Gardonnak.
Egy székesegyház, amely nem a méretével nyűgözi le a látogatóit, hanem azzal, ahová épült: egy meredek falú szurdok fölé.
Közép-Amerikában Ecuador és Kolumbia természetes határa egy szakaszon a Guáitara folyó. A kis folyó egy mély szurdokban folyik a tenger felé.