Válaszd ki a kedvenc tájadat a Google segítségével, és mi ékszert készítünk belőle. Egy internetes vállalkozás ugyanis ezt vállalja.
Válaszd ki a kedvenc tájadat a Google segítségével, és mi ékszert készítünk belőle. Egy internetes vállalkozás ugyanis ezt vállalja.
Millió egy trükk létezik arra, hogyan lehet az undok kollégát, a szemét főnököt, vagy csak simán a havert átverni egy számítógéppel. De kevés olyan elegánsan egyszerű, mégis hatásos módszer létezik, mint ez a kis USB kütyü.
A hír olvasása után kételkedve kutakodni kezdtem, de valóban létezik. Szembe kell néznem a ténnyel, pontosabban ezt akarják belénk súlykolni, hogy az utazó üzletasszonyok útipoggyászának nélkülözhetetlen, sőt, talán legfontosabb kelléke a vibrátor. Az üzletemberek rendeljenek nyugodtan luxusprostikat, a hölgyek finom eleganciával segítsenek magukon.
Ha ez látná da Vinci, megnyalná mind a tíz ujját.
Aki olvasta a da Vinci-kódot, valószínűleg emlékszik a Cryptexre. A cryptex szót Dan Brown alkotta, a regényében szereplő titkos és rejtélyes üzenetet tartalmazó, nehezen felnyitható szerkezetet jelölte vele. Dan Brown a könyvében azt állítja, hogy Leonardo da Vinci tervezte a cryptexet, azonban erre semmilyen bizonyítékkal nem szolgál, az illusztrált kiadásban sem mutatja be az eredetit. Mára a könyv sikerére való tekintettel elkezdték gyártani és kereskedelmi forgalomba is került.
A cryptex egy kombinációs zárral ellátott henger alakú szerkezet. A külsején több, egymáshoz képest elforgatható tárcsa található, amelyeken jelen esetben számok találhatók. A jelszónak megfelelő sorrendbe forgatva a tárcsákat, a szerkezet kinyílik.
A Képen látható Cryptexet egy „Tarator” becenevű orosz srác készítette/készíttette. A terveket AutoCAD program segítségével készítette el, majd a kész tervekkel ment el egy fémműveshez, aki kézzel készítette el az alkatrészeket.
A Cryptex sárgarézből, acélból, és természetesen egy USB drive-ból készült, valóban működik, a kódot öt numerikus kerékkel lehet beállítani. Egyedi darab, nem megvásárolható.
Csatlakozz hozzánk a Facebookon, mert van, amit csak ott találsz meg. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Se nem roller, se nem bicikli, se nem görkorcsolya, se nem monocikli. De legalább nem kell tekerni. Ez a SoloWheel. Kérek egyet a karácsonyfa alá.
Minden marketingtankönyv azt tanítja, hogy a jó logó megtalálása egy életre meghatározza cég arculatát. A mennybe emelheti, vagy a mélybe taszíthatja. Ezek után érthetetlen, hogy ezek a logók, hogy kerülhettek a nagyvilág szeme elé. A grafikus nem látott a szemétől? A reklámcég vezetése hogyan vihette ezt a megrendelő elé? És milyen megfontolásból fogadta el a megrendelő ezeket a munkákat?
Az alábbi logók - ha nem ismerjük a cégek profilját - finoman szólva is szexuális kicsengéssel bírnak, és köznevetség tárgyává tették a cégeket.
Kinek támad olyan elvetemült ötlete, hogy egy szigetet építsen egy jacht fedélzetére?
Nem kell már a szupergazdag jachttulajdonosnak elhajókáznia a trópusi szigetre, ha mindez már a hajó fedélzetén megvan. Ízlés kérdése, hogy zseniális, vagy agyament ötlet.
Ilyen az elképzelhetetlen: ilyennek látta a holdfogyatkozást egy iráni csillagász.
Az ég olyan csodálatos tud lenni egy nyári éjszakán, amilyennek elképzelni sem tudjuk. Mert mi nem látjuk. A fényszennyezés, a piszkos levegő elfedi előlünk az ég csodáit. De a világ más eldugottabb helyein sokkal jobb a helyzet. Ezt a képet a június 16-i teljes holdfogyatkozás alatt készítette Amir H Abolfath íráni csillagász, a hegyek között megbúvó Firuzkuh település közelében. A fényképen semmilyen trükköt és módosítást nem hajtott végre Ahhoz hogy meg tudja örökíteni a látványt, 7 darab 30 másodperces expozíciójú képet kellett összemásolnia.
A képet a tejút uralja, a narancsszínű gömb a Hold. Az alsó képen látható számok a Messier-katalógusban szereplő nyílt halmazokat, gömbhalmazokat és ködöket mutatják. Akit részletesen érdekelnek az objektumok, itt megtalálja. (forrás. Spaceweather)
Csatlakozz hozzánk a Facebookon, mert van, amit csak ott találsz meg. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
A naprendszer legnagyobb aranylelőhelye
Az Airbus szerint 2050-ben olyan repülőkkel utazhatunk, amelyek fala átlátszó lesz.