Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A világ legnagyobb földcsuszamlásai

Ha a talaj összeomlik, mindent elpusztít, ami útjába kerül. A törmelék akár 77 km/h-s sebességgel is zúdulhat lefelé.

A gyökérzet talajrögzítő hatása jól ismert. Ha elpusztul a növénytakaró, akkor a helyén a talaj rendkívül sérülékeny, mert a víz, a szél szabad martalékává válik. Ha egy lejtő tetején vízfelesleg gyűlik össze, az megnöveli az alatta lévő laza föld- és kőrétegre nehezedő nyomást. A talaj szerkezete meglazul, így földcsuszamlás következhet be.

Tovább


Csigalépcső a fellegekbe

A Kínai Henan tartomány részét képezi a Taihang-hegység. A Taihang hegység Qinhaj-Tibeti fennsík észak-keleten található, észak-dél irányú vonulatának hosszúsága több mint 400 kilométer, magassága átlagosan 1500-2000 méter fölött van, Xiaowutai a legmagasabb csúcsa, mely 2882 méter.

 

A különlegesen szép hegyek között rejtőzik a Yamadai kanyon.

Linzhou városához közeli közkedvelt turista célpontban különös kilátó épült: egy közel 92 méter magas csigalépcső.

A csigalépcsőn sokkal gyorsabban megmászhatják a kirándulók a csaknem függőleges falú hegyet.

A lépcső tervezői úgy gondolták ez sokkal izgalmasabb, mint egy lift: a korlát nyikorog, a szél fúj, a madarak a közelben repülnek el.

Érthető módon, mielőtt valaki neki indulna a 30 emelet magas lépcsősornak, nyilatkozatot kell tenni, hogy nincs, szív- vagy keringési betegsége, és még nem múlt el hatvan éves.

Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tizenkétezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.

Ezt láttad már?

Szem-Szájnak gasztroblog:  Paradicsomos-sonkás bab

Napi videó:   Bázisugrók az Ikertoronyból

Napi fotó:  Varázslatos utca

(via dailymail)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tovább


A világ legszebb helyei: Elefánt ormány-hegy

A kínai Guilin város környékbeli látványosságai közül az egyik leghíresebb az Elefánt ormány-hegy. Gyakran emlegetik Elefánt-szikla, Elefánt ormány-szikla, és Elefánt-hegy néven is. A hegy, pontosabban ennek üreges alakja egy elefántra emlékeztet, amely éppen a Li-folyóból ormányával vizet szippant.

A helyi legenda szerint a császár egyszer szemlét tartott Guilinban, kíséretéhez számtalan óriás elefánt is tartozott. Az egyik állatot azonban a betegsége miatt magára hagytak és így lemaradt a többiektől. A falusiak megsajnálták az állatot és ápolni kezdték. Miután meggyógyult, szorgalmasan dolgozott, segített a parasztoknak. Amint ezt megtudta a császár szörnyű haragra gerjedt és elrendelte, hogy öljék meg az állatot. Az elefánt a végsőkig küzdött, mígnem kőheggyé változott. A hegy a város címerében is megtalálható.

Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tízenegyezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.

Ezt láttad már?

Szem-Szájnak gasztroblog:  A halál szobalánya felkészült a Halloweenre

Napi videó:   Nem csak a Hummeresek között vannak jégjárók

Napi fotó:  Még jó, hogy vannak szurkolók

Korábbi bejegyzésekből ajánljuk:

A világ legszebb helyei: Barlang-part

Pamukkalétól a kék lagúnáig: A világ legszebb melegvizű forrásai

A vliág legszebb hídjai: Pont de Gard aquadukt

(via dailypicdump)

Tovább


Tudod, hogy készülnek a hegymászós fényképek?

Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a több mint tízezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.

Ezt láttad már?

Szem-Szájnak gasztroblog:  Séta egy eredeti kínai húspiacon

Napi videó:   Csúnya baki az időjárás-jelentés alatt

Napi fotó:  Merre is menjek?

Korábbi bejegyzésekből ajánljuk:

A lávafotós

Hat generáció egyetlen családi fotón

Sokkoló terhes fotók

(via photoshelter)

Tovább


Fantom piramis

Ezt a fantom piramist - amelyet az árnyékok különleges játéka hozott létre - Olaszországban, Susa-völgyben, a Rocciamelone-hegyen fényképezte a szerencsés fotós.

Tovább


Varázshegy, a hihetetlen szálloda

A varázshegy (La Montaña Mágica, Magic Mountain) hotel Chilében, Patagóniában található a Huilo-Huilo területén.

Huilo-Huilo egy magánforrásokból finanszírozott természetvédelmi projekt amely egyúttal környezettudatos ökoturizmussal is foglalkozik.

Ez a terület korábban a favágók prédája, amely miatt a dzsungel gyors ütemben pusztult.

Tovább


Legkirályabb vizi játékok

Jéghegy mászófal

Tovább


A kilenc legnagyobb ország hegyek nélkül

Számunkra valahogy természetesnek tűnik, hogy az országokban vannak síkságok, dombok, és hegyek. De akad néhány ország, ahol egyáltalán nincsenek hegyek. Ezekre a helyekre nem érdemes túrázni menni, mert a helyi lakosok is külföldre mennek, ha hegyek közé vágynak. De más szépségek pótolhatják a hegyek hiányát. Íme a kilenc legnagyobb ország, ahol nem találsz hegyeket.

9. Gambia

Területe: 11.295 km2

Legmagasabb pont: Vörös szikla (53 m)

Tovább


Üvegösvény a mélység felett

Kínában megépítették a világ egyik leglélegzetállítóbb látványosságát: egy hegyoldalra akasztott üvegösvény a feneketlen mélység felett.

Kína, Hunan tartomány, Tianmen-hegy, Zhangjiaje Nemzeti Park. A környék lenyűgöző: a világ egyik legszebb mészkőhegysége, amelyhez a páratlan fauna is csatlakozik.

Itt épült meg 1430 méterrel a tengerszint felett egy új kilátóösvény a turisták lenyűgözésére. A hegység neve mindenre magyarázatot ad Tianmen, vagyis égi út.

Tovább


A természet csodái: csíkos jéghegyek

Mindannyiunk képzeletében úgy élnek a jéghegyek, mint hatalmas piszkosfehér tömbök, amelyek a szürke ég alatt úsznak. A valóság azonban ennél sokkal izgalmasabb. Például a jéghegyek napos időben is megállás nélkül folytatják az útjukat.

De az igazi tévedés a jéghegyek színe. A jég állapotától függően más és más színű lehet. Akár csíkos is.

Tovább


Tücsi a galaktikus

Munkám egyik része, hogy másként látom a világot, mint mások. Időnként mint író. Máskor mint tudományos szerkesztő. Egyébként mint érdeklődő ember.


Toochee blogzin
Mottó: A világ érdekes! Szép, meglepő és mulatságos dolgok a földgolyó minden tájáról.


További blogjaim:
Macskaőrség | Szem-szájnak | Napi videó

| Toochee fotó |


Az oldalon megjelenő hirdetéseket külső ügynökség szervezi, azoknak bármilyen típusú tartalma nem tükrözi a blog készítőjének nézeteit.

Lájkolj!

Kövess!


Az oldalon megjelenő hirdetéseket külső ügynökség szervezi, azoknak bármilyen típusú tartalma nem tükrözi a blog készítőjének nézeteit.


Az oldalon megjelenő hirdetéseket külső ügynökség szervezi, azoknak bármilyen típusú tartalma nem tükrözi a blog készítőjének nézeteit.

Reblog