Mit látsz, amikor egy használaton kívüli villát, egy csavart, egy autóalkatrészt, vagy egyéb fémdarabot nézel? A legtöbben egyszerűen csak szemetet, jobb esetben újrahasznosítható fémhulladékot látunk benne. De nem Brian Mock szobrász és fémforradalmár, aki a hulladékfémet látványos szobrok formájában kelti életre.
Ékszerek régi érmékből
Mire jók a fiók mélyén porosodó fémpénzek? Egy kis kreativitás, sok kézügyesség, és a jutalom néhány különleges és egyedi ékszer: nyakkendőtű, medál, karkötő, fülbevaló, vagy gyűrű.
Időbe fagyott hullámok
Mintha a folyékony fém óceánja vetne hullámokat: a tehetséges francia fotós, Pierre Carreau nagysebességű kamerával készített elképesztő képeket az óceánról.
Okos víz
Ezt a 28 éves angol férfit nemrég tartóztatta le a rendőrség autólopásért. A férfi nem tudta, hogy magán viseli a bizonyítékokat.
A rendrségnek nem volt nehéz dolga.
Erotikus sakk-készlet gazdagoknak
Az interneten bukkantam rá erre a bájos sakkkészletre. Nem tudom ki lehet a vásárlói célcsoport, valószínűleg a Hugh Hefner féle gazdag playboyok, akik az élet minden pillanatában szeretik magukat körülvenni erotikus tárgyakkal.
A sakkészlet megrendelhető ezüstből, aranyból, és platinából. Minden figura egyedi, kézzel készült, és sorszámozott. A tábla nemeskövekből készül.
Különleges élet hete: Fémevő bacilusok
Egészen a nyolcvanas évekig azt hittük, hogy a Titanic roncsa méltóságteljesen fekszik a tenger mélyén. A roncsot Dr. Robert Ballard és Jean Louis Michel egy közös amerikai/francia expedíció során találta meg 1985. szeptember 1-jén, hajnali 1:05-kor. Megdöbbenve fedezték fel, hogy a fém hajótestes fém cseppkövek lennének. Azóta már tudjuk, hogy ezt fémevő baktériumok munkája, és 60-80 év múlva a hajóroncs összeroskad, és végleg az enyészeté lesz. Így lettek ismertek a fémevő baktériumok.