Gránitból faragott Mercedes, egész szoborcsoportok, lézerrel felvésett életnagyságú fotók: az orosz temetőkben hódító divat sokaknál kiverte a biztosítékot.
Gránitból faragott Mercedes, egész szoborcsoportok, lézerrel felvésett életnagyságú fotók: az orosz temetőkben hódító divat sokaknál kiverte a biztosítékot.
A normandiai part a partraszállás napjaiban és ma. Fotók 70 év különbséggel ugyanarról a helyről. Kicsit szebb a táj katonák nélkül.
A világ egyik legfurcsább szigete, és különös szobrai.
Shaiman sziget Kínában, Kanton városában van. A Gyöngy-folyó öleli körül. Furcsa sziget, mintha a folyópartból tépték volna ki. Kanton Hongkongtól mintegy 120 km-re északra fekszik. Kikötőváros a Dél-kínai-tengerig hajózható Gyöngy-folyón. Guangdong tartomány központja és Dél-Kína egyik kulcsfontosságú kereskedelmi kikötője.
Shaiman apró sziget, harmad akkora, mint a Margit-sziget. Területe 0,3 négyzetkilométer, 900 m keletről-nyugatra, 300 m-re észak-déli irányban.
A sziget ma a múlt egy meghatározó emléke. A különleges épületek között, és a csodás parkban egyaránt látni turistákat és helyieket. Különös szobrok népesítik be az utcákat és tereket.
A sziget furcsa a története a második ópiumháború után kezdődött. A győztes angolok és franciák kisajátították maguknak a szigetet, kínai hosszú ideig a szigetre sem léphetett. Egy kis zárt, nyugati világ született.
A sziget négyötöde angol, egyötöde francia terület lett. Az ide települt európaiak az otthoni stílusnak megfelelő palotákat, villákat, középületeket, színházat, templomokat és parkot építettek.
A sziget a történelem viharai ellenére is megőrizte ezt a különleges világot, és Kanton igazi ékköve lett.
A sziget igazi különlegessége a rengeteg szobor, amelyek finoman szólva is nem szokványosnak nevezhetőek. Nem emlékművek, hanem a mindennapi élet része.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a több mint huszonötezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Asztal a nyakban
Napi fotó: Egyszer csak elmegy
Macskaőrség: Dorombolás-generátor
(via wikipedia, youtube, flickr)
A négylábúakat már mindenhol felváltotta a villany, kivéve itt a világ déli csücskében.
Dél-Ausztrália, , Fleurieu félsziget, mintegy 80 km-re délre Adelaide-től. Itt fekszik Victor Harbor városa.
Ez a Volkswagen bogár 1975-ben épült. Tulajdonosa nem elég, hogy fa kasznit épített, hanem mindezt 50 000 kicsi fapikkelyből tette. A felújítás az autó külső és belső felületeit egyaránt érintette. Most már inkább egy tatura emlékeztet. Viszont nem kell a rozsdától tartani. Csak a szútól.
Néhány nap alatt eltűnt a repülőgépgyár az összes épületével együtt. Legalábbis a levegőből már nem látta senki. Parafenoménhez méltó trükk, pedig csak ügyes szakemberek közös erőfeszítése áll a háttérben.
Az eltűnés előtt:
És utána:
Az Öbölháború egyik legdöbbenetesebb emlékműve, amely valós képet ad a háború méreteiről. Amikor a harcok véget értek, a szövetségesek erre a központi helyre hordták össze a roncsokat. Iraki harckocsik temetője Kuvaitban, az Al Jahrah sivatag közelében.
A végtelenbe vezető lépcső sok mindent szimbolizál, az élettől egészen a mennyországba vezető útig. David McCracken ausztrál szobrász készítette ezt a tengerparti szobrot, amely becsapja a szemet. Egy bizonyos területről úgy néz ki, mintha az égbe vezető lépcsőt látnánk.
Britek százainak szívéhez jutott el a felhívás, hogy ismeretlenül is megadják a végtisztességet egy 99 esztendős korában elhunyt második világháborús veteránnak, akit máskülönben senki sem kísért volna el végső útjára.
A közlemény egy lancashire-i újságban jelent meg, és arra kérte a brit hadsereg tagjait, hogy jelenjenek meg az október végén elhunyt Harold Percival temetésén.