Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Rejtélyes Fa Limpopoban

Rejtélyes fa áll Mozambikban, a Limpopo Nemzeti Parkban. Az évszázados baobabfa törzsét különleges farágások díszítik: majom, pók, tigris, krokodil, és még több tucat faj. A faragások régiek, senki sem tudja ki készítette és miért.

Eddig a történet, a legenda. A csodás képek önmagukért beszélnek. A fa valóban lenyűgöző. De a történet nem igaz. Ha érdekel az igazság, a képek után megtudhatod.

Tovább


A világ legmélyebb úszómedencéje

A belgiumi Nemo 33 uszoda két Guinness rekorddal is büszkélkedhet: ez a világ legmélyebb úszómedencéje, és a világ legmélyebb medencével bíró fedett uszodája. Nem is úszóknak készült, hanem búvároknak.

Paraméterei tisztelet parancsolóak. 2,5 millió liter forrásvízzel töltötték fel, hogy megkíméljék a búvárfelszereléseket a víztisztító szerektől.

Ahogy a nevéből is látszik, legmélyebb pontja, a kút 33 méter mély. Itt a búvárok maximálisan próbára tehetik magukat. (A könnyűbúvárok maximum 40 méteres mélységbe merülhetnek. )

Tovább


A lélegzetállító szépségű fasor: a Dark Hedges

A világ egyik legszebb fasora az Ír-sziget Angliához tartozó részén, Antrim grófság területén található. Armoy település közelében futó út ma a Bregagh road nevet viseli.

Kétszázötven évvel ezelőtt, a XVIII. század közepén a Stuart-család a családi kastélyhoz vezető út mentén bükkfákat ültetett el. Az évszázadok alatt a fák összeértek, az ágak összefonódtak, a fény és az árnyék különös táncot jár felettünk.


Nagyobb térképre váltás

A bükkfák legtöbbje ma is teljes pompájában áll az út két oldalán, és boltívként, természetes alagútként borul az út fölé.

Tovább


Európára veszélyes a jeges-tengeri édesvíz

Hatalmas mennyiségű olvadt édesvíz gyűlt össze a Jeges-tenger egy szűk régiójában. A sós víz felszínén úszik, és egyre terebélyesebb. Komoly veszélyt jelent, mert ha megváltozik a széljárás, az édesvíz átfolyik az Atlanti-óceánba, és komolyan befolyásolhatja az enyhébb észak-európai időjárást biztosító áramlatokat.

Tovább


Pávatollból készült esküvői ruha

Egy kínai ruhagyár elkészítette a világ egyik legdrágább esküvői ruháját. A ruha alapanyag nem más, mint a pávák szépséges faroktollai.

A ruha szoknya része és uszálya készült a tollakból, a pruszlik brokátból készült Suzhou hímzéssel.

Tovább


Steampunk divatbemutató

Tovább


Felgyorsulhat a klímaváltozás: óriási metánkiáramlások a Jeges-tengeren

Az Arktisz jege alatt a metán szilárd formában, hidegben, nagy nyomás alatt található. Ha felmelegszik a tenger, a metán felszabadulhat, és felgyorsíthatja a felmelegedést. Sajnos a folyamat már beindult. Hatalmas méretű, olykor az egy kilométeres átmérőt is elérő metánkiáramlások tarkítják a Jeges-tenger felszínét, a tengerfenékről közvetlenül a légkörbe juttatva ezzel a veszélyes gázt. Az aggasztó jelenséget nemrég felfedező orosz kutatók attól tartanak, hogy az északi-sarki jégpad visszahúzódása nyomán felszabaduló hatalmas mennyiségű metán nagymértékben felgyorsíthatja a globális klímaváltozás folyamatát.

Tovább


Mesebeli oázisok a világ minden táján

Huacachina, apró oázisváros Peru dél-nyugati részén, Ica régióban:

Tovább


Varázslatos tevebunda

Sosem gondoltam, hogy ilyen teve létezik. Mint egy életre kelt varázsszőnyeg. Eddig azt hittem, csak az emberek fejét trimmelik mintásra, de ezek a tevék elképesztőek. Pakisztánban egy ilyen "mintás" teve három év alatt készül el. Az első két évben csak növesztik és nyírják a bundát. A harmadik évben viszik fel az elképzelt mintát. Egyaránt használnak negatív és pozitív mintát, vagyis van amikor a mintát nyírják bele a bundába, van amikor csak a minta helyén nem borotválják le a szőrt. Semmilyen káros vagy durva módszert nem alkalmaznak, csak nyírják és festik a szőrt.

Tovább


Gyilkos kék lagúna

Egy kék vizű tó Angliában, Buxton mellet. A magyar bányatavakhoz hasonlóan egy használaton kívüli kőbányában gyűlt össze a víz. A kellemes környék és a víz tiszta, kék színe vonzza a fürdésre vágyó embereket. A helyet egyszerűen csak kék lagúnának hívják.

De a látszat csal, a fürdőzők óriási veszélynek teszik ki magukat. Tábla hirdeti a tó mellett, hogy a vízet autóroncsok, döglött állatok, szemét, és ürülék szennyezi. De az igazi veszély nem ez.

A tó vize nem véletlenül olyan szép kék, a kőzetből kalcit kristályokat old ki.  És az élet sem igazán kedveli. Erősen lúgos. Nem a fürdővizekhez képest, hanem mindenhez képest. A normál víz PH értéke 7  körül van. A maró hatású ammónia PH-értéke 11,5, a mosásnál használt fehérítő 12,6. A tó vize gyakorlatilag ennyi: 11,3!

És az emberek mégis belemennek, pedig az egészségüket kockáztatják. A hatóságok tehetetlenek, nem tudják megakadályozni. A tó egy magánterületen van és nem léphetnek fel emiatt.

Ha tetszik, oszd meg ismerőseiddel, és csatlakozz a több mint kilencezer-ötszáz főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.

Ezt láttad már?

Napi fotó:  Indokolatlanul kegyetlen támadás

Napi videó:   Kajakos lány és a bálna

Korábbi bejegyzésekből ajánljuk:

Varázslatos befagyott tó

Ismét pusztított a Genfi-tó

A föld kincsei: az oregoni Kráter-tó

(via BBC)

Tovább


Tücsi a galaktikus

Munkám egyik része, hogy másként látom a világot, mint mások. Időnként mint író. Máskor mint tudományos szerkesztő. Egyébként mint érdeklődő ember.


Toochee blogzin
Mottó: A világ érdekes! Szép, meglepő és mulatságos dolgok a földgolyó minden tájáról.


További blogjaim:
Macskaőrség | Szem-szájnak | Napi videó

| Toochee fotó |


Az oldalon megjelenő hirdetéseket külső ügynökség szervezi, azoknak bármilyen típusú tartalma nem tükrözi a blog készítőjének nézeteit.

Lájkolj!

Kövess!


Az oldalon megjelenő hirdetéseket külső ügynökség szervezi, azoknak bármilyen típusú tartalma nem tükrözi a blog készítőjének nézeteit.


Az oldalon megjelenő hirdetéseket külső ügynökség szervezi, azoknak bármilyen típusú tartalma nem tükrözi a blog készítőjének nézeteit.

Reblog