Talált kincs
Ezt az 1972-es évjáratú Mercedes-Benz 280SE típusú autót egy istállóban találták meg. Két évtizedet töltött ott háborítatlanul. Árverésen kívánják értékesíteni, az igazi kérdés az, hogy így vigyék oda, vagy előbb állítsák helyre. Érdekes módon a gyűjtők néha pont az ilyen eredeti állapotért fizetnek többet.
Ökokatasztrófák – vaddisznó gyilkolás
Néhány évvel ezelőtt kerültek fel az első videók az internetre, ahol texasiak helikopterről gépfegyverrel lődözték a vaddisznókat tucatszámra. Hatalmas volt a felháborodás, de a felháborodók nem figyeltek az igazságra, miért is történt mindez: kétségbeesett kapkodás egy ökológiai katasztrófa csökkentésére.
Apró steampunk csodák
A művész, Dan Tanenbaum óra alkatrészekből építi a lenyűgöző miniatűröket.
Infoháború a tenger mélyén
Mindannyian tudjuk, hogy a kibertér folyamatos csaták és ütközetek helye. Vállalatok, szervezetek, terroristák, hekkerek és országok csapnak össze, küzdenek egymással a nap 24 órájában. Ez már nemcsak a jövő, hanem a ma csatatere. Nemcsak az információ hatalom, de az is, ha az ellenfelet meg tudom akadályozni az információ továbbításában. De ez a harc a való világba is átszivárog, a kiberteret fenntartó rendszerek is célponttá váltak. Csak el kell vágni a kábelt, és leáll a világ.
A biztonság a legfontosabb
Csak nem mindig jön össze. Húsz csodás megoldás.
Harbini Jég- és Hófesztivál 2018
A hideg város, ahol megteremtik a tél szebbik oldalát.
A felkelő nap földje
A felvételek megtekintésével úgy érzed, mintha egy titkos csodaországba lépnél. A hóban és a jégben borított gázlámpás utcai lámpák még több romantikát sugároznak. Naaggaoshi japán fotós Ginzan Onsen-t, az ország egyik legszebb üdülőhelyét fotózta drónjával.
A kalózok igazi élete
Dicsőítették, átkozták és üldözték őket; a legendákkal ellentétben nem voltak mesebeli alakok, sokan közülük nyomorúságos életet éltek. Az utókor mégis egyfajta hősként tartja számon a kalózokat, falábbal, szemtakaróval és vállukon papagájjal képzelik el őket. Fénykorukat a XVII-XVIII. században élték, a róluk fennmaradt mítoszokból azonban nem sok minden igaz. Kivéve a papagájt, mert az valóban kincsnek számított.