Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A leggazdagabb falu vett egy felhőkarcolót

Egy kínai faluban felépítettek egy 328 méter magas felhőkarcolót, amely magasabb, mint a párizsi Eiffel-torony vagy a New York-i Chrysler Building. Ráadásul egy egytonnás aranybivalyt is lehet simogatni. Egy épületben és településben a modern Kína minden ellentmondása.

A kelet-kínai Csiangszu tartomány Huahszi nevű szocialista mintafalujában 3 milliárd jüanért (102 milliárd forint) épített, 74 emeletes épület a világ 15. legmagasabb toronyháza. A felhőkarcoló csaknem 200 ezer négyzetméterrel növeli meg a rendelkezésre álló területet, az építmény kínai neve, Cengti (Zengdi, a terület megnövelése) is erre utal.

Tovább


Ide akarok felköltözni

Vagy ide... vagy ide...

Tovább


A viág legszebb szökőkútjai

Swarovski-szökőkút, Innsbruck, Ausztria

Csap-szökőkút, Santa Galdana, Menorca-sziget, Spanyolország

Tovább


Világvége-bunker Kaliforniában

Amerikában divattá (mániává) vált, hogy egy család, vagy több család közösen világvége bunkert vásárol, vagy egyenesen építtet. De azért megnéztem volna a tulajdonosok arcát december 22-én reggel, a világvége elmaradása után hogyan gyűrögetik a kezükben a bunker vásárlásról szóló harmincezer dolláros számlát. Plusz a beépítés, plusz, a berendezés, plusz a készletek feltöltése. De ha semmiből se tanulnak, akkor már biztos készülnek a következő világvégére. Legfeljebb jó lesz a harmadik világháború, vagy a világjárvány idejére.

Így készült el a bunker:

Tovább


A világ legnagyobb szivarja

Elkelt a világ legnagyobb szivarja. Új tulajdonosa biztos nem fogja elszívni, már csak a mérete miatt sem. Olyan nagy, hogy még saját neve is van: El Gran Habano #5 El Gigante. Olyan hosszú, mint egy kisteherautó: 5,8méter (19láb), átmérője 91 centiméter (3láb). Súlya 725kg (1600font). A legfinomabb minőségű nicaraguai dohányból készült. Ebből a mennyiségből 25 000 normál méretű szivart lehetne sodorni.

A név nélküli gyűjtó 185 000 dollárt fizetett érte.

Tovább


Ahol a vezetékből lopják a nyersolajat

Nálunk csak néhány évente bukkan fel egy-egy hír, hogy valakik megpróbálták megfúrni a Mol csővezetékét. Ez Nigériában mindennapos és óriási probléma, amely hatalmas környezetszennyezéssel, és gyakran halálos áldozatokkal is járt.

Nigéria. A nyugat-afrikai ország természei kincsei révén a kontinens egyik leggazdagabb országa lehetne. Jóllehet Nigéria a fekete földrész első számú kőolajtermelője (a nemzeti jövedelem 80 %-a az olajexportból származik), a lakosság vajmi keveset érez az ásványkincs áldásaiból. A hazánknál területileg tízszer nagyobb ország 162 milliós népességének zöme ma is a szegénységi szint alatt él: napirenden vannak az olajat, benzint szállító csővezetékek illegális megcsapolásából következő kisebb-nagyobb balesetek, katasztrófák.

Tovább


A világ legszebb helyei: a Kaindy-tó

Nem csak Erdély dicsekedhet olyan csodával, mint a gyilkos-tó. A Kaindy-tó Kazahsztánban található. Almati városától 129 kilométerre fekszik kelet-délkelet irányban. Tengerszint feletti magassága körülbelül 2000 méter.


Nagyobb térképre váltás

Hosszúsága 400 méter, mélysége egyes helyeken a 30 métert is elérheti.

A különleges hely még nem tett szert világhírnévre. Viszonylag fiatal képződményről van szó. 1911-ben a 7,7-es erősségű Kebini-földrengés rázta meg az országot.

Tovább


A nagyik igazán rosszak tudnak lenni

Tovább


A világ legnagyobb földcsuszamlásai

Ha a talaj összeomlik, mindent elpusztít, ami útjába kerül. A törmelék akár 77 km/h-s sebességgel is zúdulhat lefelé.

A gyökérzet talajrögzítő hatása jól ismert. Ha elpusztul a növénytakaró, akkor a helyén a talaj rendkívül sérülékeny, mert a víz, a szél szabad martalékává válik. Ha egy lejtő tetején vízfelesleg gyűlik össze, az megnöveli az alatta lévő laza föld- és kőrétegre nehezedő nyomást. A talaj szerkezete meglazul, így földcsuszamlás következhet be.

Tovább


A világ szemét-fővárosa

Tudod hova kerül az általad leadott elektronikus hulladék? Nagy valószínűséggel ebbe a városba.

Guiyu Kína Guangdong tartományában fekszik. Hajdanán négy kis falucska volt, amely azért állt össze, hogy itt dolgozzák fel a világ elektronikus hulladékát. Mára Guiyu már 52 négyzetkilométeren terül el, és 60 000 vállakozó foglalkozik a feldolgozással. Naponta több mint 1000 kamion érkezik ide, kiokádja magából a világ e-hulladékát. Nem véletlenül lett GuiYu beceneve "elektronikus temető". Eddig a becslések szerint minimum 1,5 millió tonna e-hulladék végezte itt.

Tovább


Tücsi a galaktikus

Munkám egyik része, hogy másként látom a világot, mint mások. Időnként mint író. Máskor mint tudományos szerkesztő. Egyébként mint érdeklődő ember.


Toochee blogzin
Mottó: A világ érdekes! Szép, meglepő és mulatságos dolgok a földgolyó minden tájáról.


További blogjaim:
Macskaőrség | Szem-szájnak | Napi videó

| Toochee fotó |


Az oldalon megjelenő hirdetéseket külső ügynökség szervezi, azoknak bármilyen típusú tartalma nem tükrözi a blog készítőjének nézeteit.

Lájkolj!

Kövess!


Az oldalon megjelenő hirdetéseket külső ügynökség szervezi, azoknak bármilyen típusú tartalma nem tükrözi a blog készítőjének nézeteit.


Az oldalon megjelenő hirdetéseket külső ügynökség szervezi, azoknak bármilyen típusú tartalma nem tükrözi a blog készítőjének nézeteit.

Reblog