Az átalakított, mozgó otthonnal járta be Amerikát. Egyetlen társa a kutyája, Ella. A 24 éves emellett normál módon dolgozik. Távmunka a laptopjáról.
A féllábú kapus
A féllábú csodacsatár régi gúnyos beszólás, de nem lehetetlen. Alexandre Toledo balesetben vesztette el fél lábát, de ez sem volt elég ahhoz, hogy feladja az aktív sportolást. Továbbra is kapusként igazolt játékos, és többre képes, mint sok kétlábú társa.
Így kerül a gazella a fára
Nem jókedvéből jut fel a gazella a fára. A nőstény leopárd viszi fel a zsákmányát. Itt helyezi biztonságba a többi ragadozó elől, mielőtt párjával hozzálát az ebédhez. Megdöbbentő erejű és ügyességű ragadozó. A lélegzetelállító fotók Tanzániában, a Szerengeti nemzeti parkban készültek. A szerencsés fotós Archna Singh,egy amatőr Új-Delhiből.
Az egyszemélyes acapella kórus: Nick McKaig
Egy elképesztő fazon, aki egyszemélyes acapella kórusként működik. Nem csak az összes szólamot ő viszi, de minden egyes hangszert is a ő szólaltat meg a szájával. Eddigi legnagyobb munkája a Star Wars főcímzenéje. Nick kedvenc filmzene-szerzője John Williams, az ő munkássága előtt tisztelgett ezzel a művel.
300 munkaóra alatt 90 hangsávot rögzített. A videót két hónap alatt több mint egymillióan nézték meg.
Az iPhone buktatta le a csalfa asszonyt
Két hónappal ezelőtt még sci-fi volt, ma már valóság.
Nem szeretem azt mondani, hogy ugye megmondtam. Aki ismer az tudja, hogy ha nem is megszállottan, de igen intenzíven foglalkozom az informatikai világ visszaéléseivel, az átlagemberre leselkedő kis- és nagytestvérekkel. De most a fantáziámat utolérte a valóság.
Több mint húsz éve írok novellákat. Néhány hónapja felkértek, hogy egy biztonságtechnikai konferencia alkalmából írjak. Beindult az agyam és papírra vetettem néhány krimi novellát, ami a közeljövőben játszódik. Ezek egyikében egy feleség okostelefonja révén buktatja le a hűtlen férjét. Úgy véltem, kb. 3-5 év múlva válhat ez a szituáció valósággá.
Autóforradalom, avagy nyílt forráskódú városi közlekedés
Kicsit furcsán hangzik a számítástechnikában megszokott "nyílt forráskódú" jelző egy autó esetében. A kifejezés egy új gondolkodásmódot takar, amely megváltoztathatja a városi autóbirtoklást, és csak különleges szerződés keretében lehet majd bérelni.
Az angliai Riversimple kifejlesztett egy hidrogéncellás mini városi autót. Az autóversenyzői múlttal rendelkező cég által tervezett és épített jármű olyan paraméterekkel rendelkezik, amely sokak érdeklődését felkeltette, mert valóban használható alternatívát kínál a városi autózásra.