Óvatlanul belépsz, és majdnem összecsinálod magad.
Mert hogy nincs padlója. Leszakadt. Legalábbis úgy látszik.
Óvatlanul belépsz, és majdnem összecsinálod magad.
Mert hogy nincs padlója. Leszakadt. Legalábbis úgy látszik.
Amit a képeken láthatsz, azt nem utólag rakták a fotóra. Ez az anamorfikus művészet. Lényege, hogy ha egy konkrét pontból nézed a teret, úgy látod, mintha lenne valami előtted a levegőben. Valójában azonban trükkösen vannak a torzult foltok felfestve a falakra, a padlóra, és a mennyezetre. Már az is őrjítő lehet, hogy időnként ilyen izék lebegnek előtted a térben. De hogy lehetett ezt ép ésszel megfesteni?
A képek alapján azt hihetnénk, hogy aranyhalak úszkálnak fadézsákban. A látvány azonban csal: a képeken egy japán művész, Riusuke Fukahori festményei láthatóak. A festmények valóban három dimenziósak. A művész rétegenként festi meg a halakat, majd a réteget lefedi műgyantával. A képek így alakulnak ki rétegről rétegre. A végeredmény pedig látszólag vízben úszkáló aranyhalak.
Február 30. a mai naptárakban nem létező nap. A Gergely-naptárban és a korábbi julián naptárban a február valójában 28 napos, szökőév esetében pedig 29 napos hónap. Ugyanakkor a történelem során a Szovjetunióban kétszer, Svédországban pedig egy alkalommal előfordult, hogy jegyeztek február 30-át. Tizenkét alkalommal a Római Birodalomban is 30 napos volt a február, azonban maga a "február 30." megnevezés jóval későbbről származik.
Egy poros mappában régi fényképekre bukkantunk, amelyek bizonyítják, hogy a köztársaság győzelme után szökött birodalmi alakulatok rejtőztek el, és időnként a Földön is megjelentek. Be is avatkoztak a földi eseményekbe, nem egyszer harcba szálltak valamelyik földi konfliktusban. Legaktívabb részvételük a második világháborúban volt, de korábbi ütközetekben is a gonosz mellé álltak. Bizonyítékul a megkopott fotók a titokzatos mappából.
Az Airbus szerint 2050-ben olyan repülőkkel utazhatunk, amelyek fala átlátszó lesz.
Peking folyót épít magának hogy vízhez jusson. A Rába vízhozamú csatorna fele olyan hosszú lesz, mint a Duna, és keresztbe folyik az országon. 205 folyón keresztül.
Nathan Sawaya-ra művészetére akkor figyelt fel a világ, amikor a LEGO neki adományozta a "LEGO Modellépítő Mester " címet.
Az elmúlt években sokat fejlődött a fényfestészet, a házfalakra, üres falfelületekre történő vetítés. A korábbi színes fények, diák, és filmrészletek után ma már háromdimenziós, az adott épületere készített műveket csodálhatunk meg.Íme néhány remekmű: