Egyiket se panelba, hatvan négyzetméterre tervezték.
Angliában idén ötvenedszer rendezték meg a hagyományos karácsonyi közös megmártozást a tengerben. A szigetország partjain egyre több helyen gyűlnek össze december 25-én, hogy jelmezekbe öltözve, és adakozva köszöntsék az ünnepet. Bár az idő nem olyan zord, mint mifelénk, az óceánt is melegíti a Golf-áramlat, de így is csak nem sokk nulla fok feletti a víz hőmérséklete. Igazi év végi bátorságpróba.
Két tucatnyi különlegesség, merész fantáziájú ékszerészek munkái.
Egy kis fantasy:
Egészen elképesztő, hogy egy kis fantáziával - és sok pénzzel - mit ki lehet hozni egy fürdőszobából. Füdőszobák kinn és benn.
Valaha a világ legzsúfoltabb helye volt, ma már egy lélek sem él rajta.
Ez talán a világ egyig legfurcsább szigete. Egy apró sziklás kupac a Japán-tenger vizében, mégis valaha itt éltek a legzsúfoltabban az emberek. A sziget története is ilyen különleges.
Hivatalosan ezen a szigeten volt a valaha számolt legnagyobb népsűrűség. Összehasonlításul: Magyarország átlagos népsűrűsége 108 fő/km2, Budapesté 3320fő/km2. A szigeten fénykorában 5300 ember élt, ez a szigetre vetítve átlagosan 88 300fő/km2. De mivel a szigetnek csak egy részét lakták, így a népsűrűség 139 100fő/km2. Elképesztő tömegnyomor.
Az SF történetekben és filmekben rendszeresen felbukkannak űrbányák, egész aszteroidák feldolgozása. A téma abszolút érthető, hiszen a gazdaság egyik alapja a nyersanyag kitermelés. Az egyik alapvető ok, ami miatt a bolygónkon kívül kell terjeszkednünk, az pont a csökkenő nyersanyag készletek. A nemrégiben megalakul Planetary Resources nevű amerikai cég úgy döntött, megindul ezen a költséges úton. És mellékesen lehet, hogy egyszer megmentik a Földet.
A horrorfilmek hatására félünk az elhagyott házaktól, pedig a lepusztulás önmagában is szép lehet.
Az amerikai autógyártás központja a hatvanas években hanyatlásnak indult, de a 2008-as ingatlanpiaci válság pecsételte meg a sorsát. Az autógyárak bezárása és a jelzáloghitelek bebukása miatt százezrek hagyták el a várost. Nem csak a házak állnak üresen, de a templomokat is elhagyták hívek és az egyház egyaránt. Detroit elhagyott templomai.
Az Amnesty International emberjogi szervezet svájci tagozata Zürich utcáin sokkoló plakátokat helyezett el. "Nem itt történik, de most" figyelmeztetnek a címek. Mintha egy virtuális világ-szemüvegen keresztül látnánk az erőszakot. A plakátok pontosan illeszkednek az utcaképbe, mindennapjainkban teszik láthatóvá azt a szenvedést, amelyet a világban az elnyomottak kénytelenek elviselni.