Az ókor hét csodás épülete előttünk nyeri vissza eredeti pompáját.
1. Pantheon - Görögország
Az ókor hét csodás épülete előttünk nyeri vissza eredeti pompáját.
1. Pantheon - Görögország
Így néznének ki napjainkban, ha még mindig eredeti pompájukban állnának.
A rodoszi kolosszus:
Gigantikus makett megmutatja hogyan nézett ki a I. Konstantin császár Rómája.
Nem tudjuk, hogy ki építette, és nem tudjuk mikor. Viszont gyönyörű.
Spanyolország, Kasztília, Segovia városa
Segovia római vízvezetéke, pontosabban vízvezetékhídja (spanyolul Acueducto de Segovia) az Ibériai-félsziget egyik legjelentősebb római kori műemléke. A kasztíliai város jelképe, amely a címerében is szerepel. 1985-től - az óvárossal együtt - a Világörökség részét képezi.
Az emberiség történetének legaljasabb, legbűnösebb fogalma. Azonban mégsem tudjuk lezárni a múltat, mert a rabszolgaság ma is él.
Képzeletünkben többféle módon jelenik meg a rabszolgaság, Afrikai férfiak talpig vasban robotolnak az USA déli államainak gyapotföldjein. Vagy a római birodalomban szolgálnak, dolgoznak a földeken, harcolnak az arénában. Esetleg Juda Ben Hurként húzzák az evezőt.
Mert a rabszolgaságot a múlt bűnének gondoljuk. Egy olyan szennyfoltnak, amely kitörölhetetlenül bemocskolja az emberi történelmet. De a rabszolgaság él, csak nem nyíltan, hanem rejtve. Bár a világ összes államában tiltják, sok helyen mégis hallgatólagosan elfogadják, a hatóságok félrenéznek. És vannak a rabszolgaságnak olyan formái, amiket csupán más névvel illetünk újabban.