A tökéletes pillanatban készült fotó. Ha csak egy kicsit is késik az exponálás, már nem olyan érdekes.
A tökéletes pillanatban készült fotó. Ha csak egy kicsit is késik az exponálás, már nem olyan érdekes.
Barbara Guerra úgy gondolja, nem sokban különbözik a különbözik a többi nőtől. Fitneszbajnok, modell, négy gyerek anyja. Ja, és nincs karja.
Barbie két és fél éves korában vesztette el a karjait, Egy transzformátornál szenvedett el áramütést. Olyan súlyosan megsérült, hogy még az is kérdéses volt, hogy túléli-e egyáltalán. Az orvosoknak sikerült megmentenie az életét, de a két karját nem.
Nem mindegy honnan nézed. A meglepetés az utolsó képen.
Éppen ötven éve, 1962-ben tartóztatták le Nelson Mandelát, békeaktivistát, az apertheid-ellenes politika aktivista. 27 évet töltött börtönben, majd a rendszer összeomlása után miniszterelnök lett. Az évforduló alkalmából Johannesburgban emlékművet emeltek azon a helyen, ahol letartóztatták. Az ötven évre 50 acéloszlop emlékeztet. A dél-afrikai művész, Marco Cianfanelli alkotása teljesen amorfnak tűnik, amíg meg nem nézzük egy bizonyos helyről. Az utolsó kép mindent elárul.
A "Nemo" hóvihar végigsöpört az Egyesült Államok keleti partvidékén. Méltó volt a megelőlegezett "történelmi" jelzőre. A károk hatalmasak: több százezer lakás áram nélkül, legalább nyolc halott. És mi maradt utána? Hó, hó, és hó...
Egy kínai faluban felépítettek egy 328 méter magas felhőkarcolót, amely magasabb, mint a párizsi Eiffel-torony vagy a New York-i Chrysler Building. Ráadásul egy egytonnás aranybivalyt is lehet simogatni. Egy épületben és településben a modern Kína minden ellentmondása.
A kelet-kínai Csiangszu tartomány Huahszi nevű szocialista mintafalujában 3 milliárd jüanért (102 milliárd forint) épített, 74 emeletes épület a világ 15. legmagasabb toronyháza. A felhőkarcoló csaknem 200 ezer négyzetméterrel növeli meg a rendelkezésre álló területet, az építmény kínai neve, Cengti (Zengdi, a terület megnövelése) is erre utal.
Amerikában divattá (mániává) vált, hogy egy család, vagy több család közösen világvége bunkert vásárol, vagy egyenesen építtet. De azért megnéztem volna a tulajdonosok arcát december 22-én reggel, a világvége elmaradása után hogyan gyűrögetik a kezükben a bunker vásárlásról szóló harmincezer dolláros számlát. Plusz a beépítés, plusz, a berendezés, plusz a készletek feltöltése. De ha semmiből se tanulnak, akkor már biztos készülnek a következő világvégére. Legfeljebb jó lesz a harmadik világháború, vagy a világjárvány idejére.
Így készült el a bunker:
Elkelt a világ legnagyobb szivarja. Új tulajdonosa biztos nem fogja elszívni, már csak a mérete miatt sem. Olyan nagy, hogy még saját neve is van: El Gran Habano #5 El Gigante. Olyan hosszú, mint egy kisteherautó: 5,8méter (19láb), átmérője 91 centiméter (3láb). Súlya 725kg (1600font). A legfinomabb minőségű nicaraguai dohányból készült. Ebből a mennyiségből 25 000 normál méretű szivart lehetne sodorni.
A név nélküli gyűjtó 185 000 dollárt fizetett érte.
Tudod hova kerül az általad leadott elektronikus hulladék? Nagy valószínűséggel ebbe a városba.
Guiyu Kína Guangdong tartományában fekszik. Hajdanán négy kis falucska volt, amely azért állt össze, hogy itt dolgozzák fel a világ elektronikus hulladékát. Mára Guiyu már 52 négyzetkilométeren terül el, és 60 000 vállakozó foglalkozik a feldolgozással. Naponta több mint 1000 kamion érkezik ide, kiokádja magából a világ e-hulladékát. Nem véletlenül lett GuiYu beceneve "elektronikus temető". Eddig a becslések szerint minimum 1,5 millió tonna e-hulladék végezte itt.