Min Zumi , az ausztráliai Sydney-ben élő tetoválóművész egész egyedi stílust alakított ki. Alkotásai úgy néznek ki, mint a hímzett felvarrható címkék, amilyenekkel a ruháinkat szoktuk díszíteni.
Ijesztő erdők
Lehet az erdőket úgy fotózni, hogy összeszorul tőle a gyomrunk. Semmi különös, de ha egy horrorfilmben lenne...
72 éve együtt
Sujata Setia fotósként és vizuális mesemondóként arra tanítja fotóművészeti hallgatóit, hogy mindig keressenek olyan történeteket, amelyek reményt adhatnak nekünk, és azt ígérik, hogy a szerelem örök lehet.
Amikor Sujata egy fotográfiai mesterkurzus vezetett Walesben, meglátogatta Melt és Verát, és olyan képekkel ajándékozta meg őket, amelyek az örök szerelmüket mutatják be.
A második világháború után ismerkedtek meg. Vera még csak 18 éves volt, amikor felfigyelt a fess mérnökre, aki nemrég tért vissza a háborúból. Gyorsan szerelem lett, és 4 év udvarlás után összeházasodtak. A fotók készítésekor 68 éve voltak házasok.
Vizililiom-aratás a Mekong-deltában
Trung Huy Pham vietnami fotós képein egyesül a kultúra, a hagyomány és a természetet. Liliomszüret című látványos fotósorozata az éves szüreti idényt ünnepli, amikor a Mekong-deltát elárasztja a helyi lakosok, és összegyűjtik a színes liliomokat.
Kik használják a vadátjárókat?
Az autópályák legfurcsább elemei azok a zöld növényzettel borított felüljárók, amelyek az állatoknak készülnek. Ezek hivatottak megakadályozni, hogy a vadak vonulási útvonalára épült úttestre betévedjenek a vadak. De igazság szerint állatot nem igazán látni rajta. Vajon működik?
Az amerikai Utah állam vadvilágát őrző Utah Wildlife Resources Division kamerát telepített a Parley Canyon átjáróhoz. Kiderült, igencsak forgalmas a híd.
Van benne valami félelmetes
A szépségnek is lehet nyomasztó oldala. A hangulatunktól függ, hogy szépnek vagy
Eltűntetett testi hibák II.
Egy vietnami tetováló művész tökélyre fejlesztette, hogy rajzaival elfedje a különböző testi sérüléseket, hegeket, sebhelyeket.
Életre kelt festmények
Mintha a Roxfort-kastély élő festményeit látnánk. A Design Crowd nyílt Photoshop versenyén a versenytársak ezt a gondolatot vitték tovább. Az objektumokat (pontosabban az alanyokat) kiemelték a keretből. Ennek a szerkesztési stílusnak nagyon önmagától értetődő neve van "határokon kívül". A festmény korlátai, szó szerint eltűnnek.
Kapcsolatban a környezettel
A dél-afrikai urbanista utcai művész, Falco nem szakadt el a környezetétől. Az ország egyik legismertebb graffitisének falfestményei gyakran hasonlítanak a helyi vadvilághoz, amelyek ügyesen ötvöz az épületek különféle elemeivel, például ablakokkal, csövekkel vagy légkondicionálókkal. 2010-ben a Falco elindította az "Egyszer a városban" című projektet, ahol a szegény környékeket szabadtéri galériákká alakította, amelyek vonzzák a turistákat.