Zsúfoltság, szegénység, mégis boldogak az emberek. Alapterületre vetítve a legnépesebb sziget a világon.
Zsúfoltság, szegénység, mégis boldogak az emberek. Alapterületre vetítve a legnépesebb sziget a világon.
Hong Kong szigetéről köztudott, hogy a világ legzsúfoltabb városa, de el sem tudjuk képzelni, valójában ez mit jelent. Dietrich Herlan, brazil származású, de Hong Kongban élő fotós zseniális képei bemutatják az európai szemmel elképzelhetetlen zsúfoltságot, az egymáshoz tapadó, felhők közé kúszó lakótelepek ránk omló nyomasztó képét, az égbe szökő belső udvarok szürreális világát.
A Föld másik felén kicsit másképp számolják a zsúfoltságot.
Mielőtt dél-amerikai utazásod alatt engedsz a csábításnak, hogy csak ezt a kis csomagot kell elhozni Budapestre, és cserébe megkapod egy kisebb autó árát, érdemes megnézni ezt a fotósorozatot. Hátha te nem a futár leszel, hanem a csali, akit odadobnak a vámosoknak.
Mániákusan mindent ufónak neveznek el a világon, ami kerek és repül. Általában a sajtótól kapják meg ezt a címkét, mert így hamarabb felfigyelnek rá az olvasók. Legyen bármilyen őrült, vagy nagyszerű találmány, mindjárt megkapja ezt a címkét. Bár semmi köze meghajtásában vagy irányítási módjában elhíresült elődjeihez, bármilyen repülő tárgy megkaphatja ezt a címet. Jöjjön egy komolytalanabb történet, amely mögött komoly műszaki tudás rejtőzik.
UFO-k a hadszínterek és katasztrófák feletti égen? Nemsokára ez nem is lesz meglepő.
Néhány tudós megpróbált biológiai magyarázatot keresni a vallásos élmény létrejöttére. És lehet, hogy talált.
Igazából nem autó. Kerek, csészealj formájú, repül és nem ufonauták ülnek benne? Akkor ez a Moller M200.