Carl Warner festői fotói a "Bodyscapes" sorozatból.
A barlangászat és a búvárkodás legkeményebb és legveszélyesebb kihívása, ha vízzel teli barlangokban merül a búvár. Itt a legkisebb hiba is életveszélyes. Cserébe olyan páratlan látvány és élmény a jutalom, ami miatt sokan mégis megkockáztatják. Ezekben a barlangokban elképesztően tiszta a víz, ezért úgy látszik, mintha a búvárok repülnének a barlangokban.
Lengyelország legtitokzatosabb látványosságát egy erdő mélye rejti.
Észak-nyugat Lengyelország, Gryfino község közelében található egy furcsa erdő.
A fenyőerdőben négyszáz fa finoman szólva is furcsán nő. Görbék.
Ilyet ház csak akkor születhet, ha Salvador Dali Gaudiról álmodik. Vagy fordítva. (videó a végén)
Vietnam Da Lat nevű településén található az Őrült ház nevű szálloda, amelyet vietnami nyelven Nha Khung Hang Nga-nak hívják.
Egy bányában egy pillanatra sem áll meg a munka a nap 24 órájában, az év 365 napján. Ez Szibériában sokkal szigorúbban hangzik, ahol nem ritka a -30, -40, sőt, a -50 fok sem. Ha ehhez még viharos szél is járul, próbára teszi az ember és technika tűrőképességét. Ezt még elképzelni sem tudjuk igazán.
Venezuela fővárosában, Caracasban városában áll a Centro Financiero Confinanzas, amit Dávid-toronyként ismernek a helybeliek. Nevét az építtetőjéről, David Brillembourgról kapta. Úgy épült, hogy ez lesz az ország harmadik legmagasabb felhőkarcolója. De sosem fejezték be, az építkezés 1994-ben leállt, amikor az országot elérte a bankválság. A ház visszaszállt a kormányra, de az nem tudott vele mit kezdeni. Az épület nem állt sokáig üresen. Önkényes lakásfoglalók szállták meg az épületet, számukat mára mintegy 2500-3500-ra teszik. Felépítették egy saját ökoszisztémát - szaniterek, villamos energia, kiskereskedelem, rekreációs központok, és az épület biztonságáról is gondoskodnak. Egy függőleges nyomortelep a XXI. században.
Oroszország, Krasznojarszki határterület, Norilszk városa:
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tizenkétezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Hinta-étkező
Napi videó: Kígyót festeni az ecset felemelése nélkül
(via xaxor)
Az már teljesen megszokott, hogy Sherlock Holmes még mindig havonta több tucat levelet kap londoni címére. Az azonban még a chichagoi egyetem postahivatalának munkatársait is meglepte, hogy csomag érkezett Mr. Henry Walton Jones Jr., vagyis Indiana Jones részére.
Akinek ez a név elsőre nem ugrik be, azoknak biztosan ismerősen cseng Indiana Jones neve. A filmtörténet legismertebb, legnépszerűbb, és természetesen sosem létezett régésze a történetek szerint a chicagoi egyetem professzora volt. Itt dolgozott korábban mentora, Abner Revanwood is, akinek Marian nevű lányához fűződő románca rontotta meg kapcsolatukat. Legalább is ez volt az egyik mellékes szál az Elveszett frigyláda fosztogatói című filmben. Ez a tény azért érdekes, mert a postázóban felbontott csomag Abner Ravenwood naplóját tartalmazta. Néhány kép a napló tartalmából:
Az első pillanatra látszott, hogy a napló régis stílusa ellenére vadonatúj, egy nem létező napló replikája. Az egyetem nem tudta hogyan is reagáljon a dologra. A hír villámgyorsan bejárta a netet, és a legvadabb találgatásokra adott okot. Ki és miért küld az egyetemre egy álnaplót? A legtöbben valamilyen médiahackre gyanakodtak. Az egyetem felvette a kapcsolatot a Lucas Birodalommal és megkerestek olyan Jones szakértőket is, akik filmreplikákkal foglakoztak.
Karácsony előtt a rejtély megoldódott. A magyarázatott az egyik replika-kereskedő adta meg. Az E-Bayen „Ravenbar” néven árusító, valójában Paul nevű, Guam szigetén élő úriember kínálatában szerepel a napló. A replika része a csomagoló sárga boríték is, ezért egy második, külső borítékban postázzák. Decemberben Ravenbart egy olasz vásárlója értesítette, hogy a neki címzett csomag üresen érkezett meg. A csomag megsérült, és kiesett belőle az a bizonyos sárga boríték, amely a naplót tartalmazta. A postások megtalálták ezt a sárga borítékot, és azt hitték, hogy egy eltévedt csomag. A bélyeget és a postai pecsétet valódinak hitték, csak a megfelelő irányítószámot firkantották rá, és továbbították a rajta szereplő chicagoi címre.
A valóság ilyen egyszerű, pedig mennyivel izgalmasabb volt maga a rejtély.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tizenkétezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Cseréptálban párolt zöldséges pulykacomb
Napi videó: Egy Rallye-autó hátsó ülésén
Napi fotó: Így is lehet hóban keresni
(via wierd news, Huffington post)