Oda felmászik négy patán, ahova ember nem. Rendesen alázza a hegymászókat.
Nem lehet mindig vízszintes felületet találni. Van amikor egy függőleges sziklafal közepén éri az este a mászókat. Akkor is kell aludni. Néhány tipikus megoldás.
Ha a talaj összeomlik, mindent elpusztít, ami útjába kerül. A törmelék akár 77 km/h-s sebességgel is zúdulhat lefelé.
A gyökérzet talajrögzítő hatása jól ismert. Ha elpusztul a növénytakaró, akkor a helyén a talaj rendkívül sérülékeny, mert a víz, a szél szabad martalékává válik. Ha egy lejtő tetején vízfelesleg gyűlik össze, az megnöveli az alatta lévő laza föld- és kőrétegre nehezedő nyomást. A talaj szerkezete meglazul, így földcsuszamlás következhet be.
Ez a furcsa sziklaképződmény az Egyesült Államokban, San Diego közelében található. A kirándulók között egyre népszerűbb látnivaló nem véletlenül kapta a krumpliszirom-szikla nevet. Bár ránézésre elég riasztó, egyáltalán nem veszélyes. De egy kis bátorság nem árt a kiüléshez.
A kínai Guilin város környékbeli látványosságai közül az egyik leghíresebb az Elefánt ormány-hegy. Gyakran emlegetik Elefánt-szikla, Elefánt ormány-szikla, és Elefánt-hegy néven is. A hegy, pontosabban ennek üreges alakja egy elefántra emlékeztet, amely éppen a Li-folyóból ormányával vizet szippant.
A helyi legenda szerint a császár egyszer szemlét tartott Guilinban, kíséretéhez számtalan óriás elefánt is tartozott. Az egyik állatot azonban a betegsége miatt magára hagytak és így lemaradt a többiektől. A falusiak megsajnálták az állatot és ápolni kezdték. Miután meggyógyult, szorgalmasan dolgozott, segített a parasztoknak. Amint ezt megtudta a császár szörnyű haragra gerjedt és elrendelte, hogy öljék meg az állatot. Az elefánt a végsőkig küzdött, mígnem kőheggyé változott. A hegy a város címerében is megtalálható.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tízenegyezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: A halál szobalánya felkészült a Halloweenre
Napi videó: Nem csak a Hummeresek között vannak jégjárók
Napi fotó: Még jó, hogy vannak szurkolók
Korábbi bejegyzésekből ajánljuk:
A világ legszebb helyei: Barlang-part
Pamukkalétól a kék lagúnáig: A világ legszebb melegvizű forrásai
A vliág legszebb hídjai: Pont de Gard aquadukt
(via dailypicdump)
Ha valaki lélegzetállító kilátásra vágyik, annak mindenképpen ezt a kis faházat ajánlom. A ház különlegessége, hogy egy sziklafal peremén áll, és a terasz szélén nincsen korlát.
Chile középső részén, Buchupuero közelében áll a Csendes-óceán partján. A házat a tulajdonosok, Alvaro Ramirez és Clarisa Elton tervezte. A két építész a kis méret ellenére mindenek talált helyet a házban: hálószoba, fürdőszoba, konyha, nappali és terasz. És mindenhonnan a lélegzetelállító kilátás nyílik a Csendes-óceánra.
Két tanácsot adnék a tulajdonosoknak: ne itt dobáljanak botot a kutyának, és piásan soha ne dülöngéljenek ki a teraszra.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tízenegyezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Kakukkfüves magyaros gombaleves
Napi videó: A szabadfutók is esnek nagyokat
Napi fotó: Furcsa asszisztálás
Korábbi bejegyzésekből ajánljuk:
Norvégia csodái: a Szószék-szikla
Barlang-étterem kilátással a tengerre
A világ legnagyobb úszómedencéje
(via picdump)
Az alábbi történet nem a sajátom, a neten találtam. A fotó 10 dollár. A jogokról lemondás díjtalan. De ez az érzés megfizethetetlen.
"Egyszer régen készítettem ezt a képet, ahogy egy pár áll a sziklás hegy ormán…"
Egy régi mondás szerint az utazásban nem a cél a lényeg, hanem maga az utazás. Erre ad frappáns bizonyítékot Norvégia. Korábban már bemutattam a csodálatos Szószék-sziklát. Azonban nem csak ez a fantasztikus hely az érdekes, hanem a hozzá vezető út is. Komoly erőpróba, de egyúttal egy fenséges kirándulás. Néhány kilométer alatt többszáz méteres szintkülönbséget kell legyőzni, de mindenképpen megéri annak, aki eljut oda. Az út nincs négy kilométer, de 330 méter a szintkülönbség. Ehhez kb. másfél órára van szükség. És vissza is.
Vietnám egyik legszebb tája egy különleges természeti jelenség, a Ha Long öböl. Ez egy körülbelül 1500 négyzetkilométeres terület a Vietnami-öböl északi részén. Ez a Balaton felületének két és félszerese.