Vagy mégsem. Gyönyörűen megkomponált fotók silány utánzatai.
Indiában született kisfiú tartja a genetikai betegségek egyik világrekordját: 34 ujjal született.
A polydactylia, egy örökletes genetikai rendellenesség, amely felesleges számú ujjakat okoz.
Ez a szegény pásztorkutya lebénult a két hátsó lábára. Gazdája úgy döntött, nem fogja elaltatni, hanem épített neki egy gördülő hámot, egy személyre szabott kutya-tolószéket. Maximális tisztelet érte.
Szélvész sebességével száguld a neten körbe egy török szappanopera jelenete.Erre szokták azt mondani, hogy ekkora idióták nem lehetnek. A jelek szerint mégis.
Szegény főhősünk az apjával beszél a pokolban. Arról egyik szereplő sem tehet, hogy sikerült ugyanazt a snittet még egyszer visszatenni, de a vizuális effektek nélkül. Se pokol, se ördögök se lángok.
Ekkora blőd hiba mellett sokan nem tudtak elmenni szó nélkül, és nagyüzemben beindult a videomém-gyártás.
Rajongói szerint a világ legszebb utcája, és kétségtelen, minden okuk megvan erre az elragadtatott kijelentésre.
Brazília egyik legnagyobb városa, és egyben a legdélebbi állam, Rio Grande do Sul fővárosa Porto Allegre. A város nevének jelentése boldog kikötő.
A jakutföldi Léna Pillérei Természeti Park.
A Léna folyam mentén elhelyezkedő, csaknem 100 m magas sziklapilléreiről nevezetes.
A Jakutszktól 100-200 kilométerre délre található természeti képződmény olyan látványt nyújt, mint egy hatalmas szoborcsoport.
Nem mindegy honnan nézed. A meglepetés az utolsó képen.
Éppen ötven éve, 1962-ben tartóztatták le Nelson Mandelát, békeaktivistát, az apertheid-ellenes politika aktivista. 27 évet töltött börtönben, majd a rendszer összeomlása után miniszterelnök lett. Az évforduló alkalmából Johannesburgban emlékművet emeltek azon a helyen, ahol letartóztatták. Az ötven évre 50 acéloszlop emlékeztet. A dél-afrikai művész, Marco Cianfanelli alkotása teljesen amorfnak tűnik, amíg meg nem nézzük egy bizonyos helyről. Az utolsó kép mindent elárul.
Oroszország, Krasznojarszki határterület, Norilszk városa:
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tizenkétezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: Hinta-étkező
Napi videó: Kígyót festeni az ecset felemelése nélkül
(via xaxor)
Senki sem nevezheti gyávának az 53 éves svájci Franco Banfi-t (neve alapján valószínűleg neki is csörgedezik némi magyar vér az ereiben). A világhírű fotós a vízalatti fotózásra specializálta magát. Amellett, hogy a vizek szerelmese, él-hal a kígyókért. Ezért is szervezett egy tíznapos fotótúrát Brazíliába, a Mato Grosso vidékére, hogy természetes környezetében örökítse meg Dél-Amerika félelmetes óriását, az anakondát.
A fotózás remekül sikerült, több példányt is sikerült kameravégre kapnia. A legcsodálatosabb, azonban egy nyolcméteres óriás volt, amelyet pár centire megközelített, és együtt is úszott vele. A felfedező ezt mesélte az esetről:
„Ezelőtt én még soha nem volt olyan közel egy kígyóhoz. De azt hiszem, egy kis mérges kígyó inkább ijesztő, mint egy ilyen nagy. Legalább most már láttuk, és egyértelműen tudjuk, mit csinálnak. Ott tekereg pár centiméterrel a felszín alatt, leselkedik, készül a támadásra, és neked fogalmad sincs, hogy ott van.”
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz a közel tizenkétezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
Ezt láttad már?
Szem-Szájnak gasztroblog: A mélyhűtő titkai
Napi videó: Ez a részeg hogy marad állva?
Napi fotó: Fő a státusszimbólum
(via americanlivewire)