Sétálsz az utcán és meglátsz egy furcsa alakot. Valami teljesen szokatlan dolgot tesz. Te hogy reagálnál rá? És azután, hogy rájössz, csak egy mesterien beállított próbababát látsz? Mark Jenkins a valóságot feszegető utcai szobrai.
.
Sétálsz az utcán és meglátsz egy furcsa alakot. Valami teljesen szokatlan dolgot tesz. Te hogy reagálnál rá? És azután, hogy rájössz, csak egy mesterien beállított próbababát látsz? Mark Jenkins a valóságot feszegető utcai szobrai.
.
Mick Jagger 75 évesen, szívbillentyű műtét után.
Ha tetszik, lájkold, és oszd meg ismerőseiddel. Csatlakozz közel hatvanötezer főt számláló közösségünkhöz a Facebookon, mert sok mindent csak ott, vagy azon keresztül találsz meg. További blogjaink, és minden egyéb, ami érdekes, de nem ér meg egy blogbejegyzést. Linkek, fotók, videók, rövidebb és hosszabb infók, vagyis bővebb tartalommal várunk rád.
(via)
A férfiaknak általában nyűg a ruhavásárlás, a nőkre ez kevésbé igaz. Azonban ha sokat kell próbálgatni, az rövid úton mindenkinek az agyára megy. Pláne, ha szűk farmert kell próbálgatni egymás után. A kiborulás helyett itt a virtuális próbafülke, amely a "Me-Ality" nevet viseli.
Az emberi agy nagyon könnyen becsapható. Ezen alapul a mozi, mint technológia, de a bűvészek is ebből élnek meg.
Az agy átveréséhez Svédországban a virtuális valóságot hívták segítségül. A Karolinska Orvosi Egyetem munkatársai egy próbababa fejére két CCTV kamerát, a kísérleti alany fejére képernyős sisakot tettek. Az alany úgy látta, mintha a próbababa teste a sajátja lenne.
Ekkor a próbababa és az alany hasát is ugyanott megérintették egy pálcával. Pár perc után az alany sajátjaként fogadta el a próbababa testét. A következő kísérletben egy másik személyre erősítették a kamerát, aki kezet fogott a kísérleti alannyal. Bár a sisakmonitoron saját magát látta, mégis az idegen testet fogadta el sajátjaként. Ez az önbecsapás még akkor is működött, ha a két személy jelenősen eltért egymástól. Érdekes, hogy ez csak addig működött, amíg az idegen test emberszerű volt.
A tudósok ezzel a kísérlettel annak eredtek a nyomába, hogy az agy hogyan alakítja ki a képet saját magáról, milyen tényezők képesek ezt befolyásolni vagy torzítani. Ez komoly segítséget jelenthet az „énkép-zavarral” küszködők, például az anorexiások kezelésében. De szintén komoly az érdeklődés a robotika területéről is.