Emlékeinkkel nagyon felemás a viszonyunk. Egy részüket szeretnénk elfelejteni, míg másik részüket mindörökre élesen bevésni. Felejtünk, és újra eszünkbe jutnak dolgok. Ez csak véletlenszerű, de akár kívülről is lehet manipulálni.
Manipulálni a valóságot
1 téma 2 objektív, két nézőpont, két szándék: Így tudja a média torzítani a valóságot. Két dán fotós, Ólafur Steinar Gestsson és Philip Davali egy kísérletet végeztek a Ritzau Scanpix fotóügynökségnél.
A koppenhágai székhelyű művészek ugyanazokat az embereket fényképezték le ugyanazon a napon. A trükk, hogy két különböző perspektívát használtak - széles látószögű és teleobjektív. A képek megdöbbentő különbséget mutatnak az emberek közötti távolságban, és arra késztenek minket, hogy újragondoljuk azokat a dolgokat, amelyeket magától értetődőnek tekintünk.
Öt képpár: az első fotó teleobjektívvel készül, a másik széles látószögű lencsével.
Hamis valóság
Csodás fotók, gyönyörű helyek, de amikor odautazol, lelombozó valóság.
Mire jó a Photoshop?
Nem csak a hibák kijavítása volt a cél. Eredetileg arra találták ki, hogy a művészek egy digitális eszköztárat kapjanak, hogy az elemek manipulálásával ilyen látványos képeket hozhassanak létre. Egy fotó a kiindulási pont, és egy műalkotás a végeredmény.
Hihetetlen 14 éves képmanipulátor
A mindössze 14 éves Zev Hoover az internet egyik legújabb fotós sztárja.
A Massachusetts állambéli Natickban élő srác tehetséges fotós, és többek között kitűnő makró-fotókat készít. Azonban itt még nem áll meg tudománya.